Hennowanie włosów Sahara Tazarine

Kącik nie tylko dla kobiet - dzielimy się doświadczeniami i wrażeniami dotyczącymi nowych kosmetyków i zabiegów pielęgnacyjnych.
Awatar użytkownika
ola.henna
Posty: 1
Rejestracja: 19 gru 2019, 15:33

Hennowanie włosów Sahara Tazarine

Post autor: ola.henna »

Sahara Tazarine to słynna marokańska henna nadająca włosom piękny, jasnorudy odcień. Saharę można też oczywiście stosować do mehendi.

Od henn indyjskich różni ją przede wszystkim czas potrzebny do wydzielenia barwnika, który jest dużo krótszy. Ponadto, trudniej nadbudować ją na włosach i jest jaśniejsza niż choćby rajasthani. Uwaga! Henną marokańską nie uzyskamy czerwieni na włosach.

Saharę Tazarine można stosować z cassią, która pięknie podkreśli rudości. Z dodatkiem indygo, można uzyskać z niej ciepły brąz.

Opakowanie zawiera nieco więcej niż 100 g czystej i sproszkowanej lawsonii inermis – henny. Instrukcja hennowania : https://henna.com.pl/sahara-tazarine/
Awatar użytkownika
Marcelka
Posty: 225
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:05

Re: Hennowanie włosów Sahara Tazarine

Post autor: Marcelka »

Henna nie sprawdzi sie na każdych włosach - może je obciążyć i zniszczyć zwłaszcza jesli posiadamy włosy delikatne i cienkie.Wystarczy stosowac odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne aby mieć zdrowe i mocne wlosy. Kosmetyki naturalne to jest coś co uwielbiam najbardziej :) Warto postawić na kosmetyki naturalne, wegańskie i nietestowane na zwierzetach takie jak Monat https://unstoppable.mymonat.com/shop To marka która od wielu lat z powodzeniem oferuje skuteczne produkty dla każdego typu włosów - wygładzają i głęboko regenerują je od nasady aż po same końce
Awatar użytkownika
tysia
Posty: 1
Rejestracja: 23 lut 2020, 16:15

Re: Hennowanie włosów Sahara Tazarine

Post autor: tysia »

Marcelka pisze: ↑28 sty 2020, 0:14 Henna nie sprawdzi sie na każdych włosach - może je obciążyć i zniszczyć zwłaszcza jesli posiadamy włosy delikatne i cienkie.Wystarczy stosowac odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne aby mieć zdrowe i mocne wlosy. Kosmetyki naturalne to jest coś co uwielbiam najbardziej :) Warto postawić na kosmetyki naturalne, wegańskie i nietestowane na zwierzetach takie jak Monat https://unstoppable.mymonat.com/shop To marka która od wielu lat z powodzeniem oferuje skuteczne produkty dla każdego typu włosów - wygładzają i głęboko regenerują je od nasady aż po same końce
Chyba ktoś tu nie wie nic o hennie i hennowaniu ...
PS: Monat niestety jest drogi , kilkaset złotych za 2 kosmetyki , o składzie podobnym do firm ajurwedyjskich za kilkanaście złotych.
PS2. Henna sama z siebie jest w 100 % naturalna. A w połączeniu z Cassią i ziołami odbuduje włosy ... Poczytać , później komentować ..
ODPOWIEDZ