Pomoc psychologiczna dla dzieci - jak szukać?

Gdzie szukać wiedzy, jak zmotywować się do nauki? Radzimy, jak skutecznie się rozwijać i poszerzać horyzonty.
Awatar użytkownika
celebrytka
Posty: 358
Rejestracja: 25 lip 2019, 11:58

Pomoc psychologiczna dla dzieci - jak szukać?

Post autor: celebrytka »

Jak szukać takiej?
Tutaj https://wdobrymkierunku.com/oferta/psycholog-dzieciecy czytałam jak mniej więcej wygląda wygląda właśnie taka pomoc psychologiczna dla dzieci.
Mimo to chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej.
Może ktoś z was jest bardziej rozeznany w tym wszystkim i podpowie?
Kaliaa

Re: Pomoc psychologiczna dla dzieci - jak szukać?

Post autor: Kaliaa »

Trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na to czy psycholog, terapeuta lub psychiatra ma odpowiednie podejście do dzieci. Niestety nie każdy lekarz potrafi okazać najmłodszym zrozumienie i empatię, wykorzystując jednocześnie maksymalnie swą wiedzę i doświadczenie. My dopiero w poradni Harmonia (Luxmed) natrafiliśmy na specjalistów z którymi nasz 7-letni syn zaczął współpracować. Co najważniejsze okazało się, że jego nadpobudliwość nie wynika z ADHD a zwyczajnej potrzeby zwrócenia na siebie uwagi, czego przyczyną prawdopodobnie jest fakt, iż odnosi wrażenie, że ja i mąż skupiamy się wyłącznie na młodszej, półrocznej siostrzyczce.
Awatar użytkownika
saszka
Posty: 198
Rejestracja: 28 lut 2019, 11:27

Re: Pomoc psychologiczna dla dzieci - jak szukać?

Post autor: saszka »

Ja podpytałam znajomych, poczytalam opinie w sieci i ostatecznie postawiłam na wizytę w https://centrum-terapii.pl/ Powiem wam, ze miałam duże obawy, bo nigdy wcześniej nie korzystaliśmy z takiej pomocy. Zupełnie niepotrzebnie. Wizyta tutaj to był dobry wybór.
Awatar użytkownika
tratatata
Posty: 230
Rejestracja: 08 cze 2019, 0:55

Re: Pomoc psychologiczna dla dzieci - jak szukać?

Post autor: tratatata »

Dużo się teraz mówi o diagnozie adhd. Może ona występować razem ze spectrum autyzmu bądź niezależnie od niego. W leczeniu stosuje się zazwyczaj leki które niestety nie są pozbawione skutków ubocznych jak przyrost masy ciała, problemy ze snem. Z innych godnych uwagi metod leczenia warto wymienić stymulację mózgu tDCS https://sensusmed.pl/oferta/przezczaszk ... przy-adhd/ . Wśród efektów jej stosowania można wymienić istotne polepszenie koncentracji uwagi.
ODPOWIEDZ