Zbiorniki na wodę

Wątek pełen różnych tematów. Nie znalazłeś kategorii, do której mógłbyś/mogłabyś dopasować swoje pytanie? Zajrzyj tutaj.
Awatar użytkownika
partizantos
Posty: 47
Rejestracja: 14 kwie 2019, 21:33

Zbiorniki na wodę

Post autor: partizantos »

Ostatnio tak się zastanawialiśmy ze znajomymi, czy by czasem nie zainwestować na naszym osiedlu w zbiorniki na wodę pitną. Jest kilkanaście domków, często się zdarza, że są problemy z dostępem do bieżącej wody. Podobno moglibyśmy otrzymać dofinansowanie do tego typu przedsięwzięcia. Ktoś kojarzy tę kwestię?
Awatar użytkownika
Halna
Posty: 468
Rejestracja: 12 wrz 2019, 8:22

Re: Zbiorniki na wodę

Post autor: Halna »

XXI wieki problemy z odstępem do wody pitnej? Gdzie ty mieszkasz, na wsi? W głuszy? Nie sądzę, by to było dobre rozwiązanie i wydaje się bardzo kosztowne.
Awatar użytkownika
Aleks22
Posty: 810
Rejestracja: 19 lip 2019, 12:57

Re: Zbiorniki na wodę

Post autor: Aleks22 »

Witam,zalezy mi na zakupie odpowiedniego zbiornika na wode deszczowa. Chcę prowadzic bardziej eko tryb zycia. Co sądzicie o tych zbiornikach https://astigmatic.pl/jakie-zastosowani ... rownawcze/ ? Kolezanka mi je polecała.
Awatar użytkownika
poliglota
Posty: 188
Rejestracja: 30 cze 2020, 21:59

Re: Zbiorniki na wodę

Post autor: poliglota »

Wiele zależy jeszcze od tego jaką wodę będziemy magazynować w takich zbiornikach. Ja muszę przyznać, że świetnie na pewno sprawdza się gromadzenie wody deszczowej. Jeszcze jak przeczytałem na stronie https://www.dostudni.pl/zbieranie-wody- ... y,b80.html to faktycznie może być dla nas bardzo dobre rozwiązanie w momencie nadejścia suchych dni i braku deszczu.
Awatar użytkownika
siwa
Posty: 282
Rejestracja: 30 kwie 2019, 23:26

Re: Zbiorniki na wodę

Post autor: siwa »

Taką wodę należy regularnie badać. Tutaj https://hamilton.com.pl/oferta/badania- ... dy-pitnej/ sobie zerknijcie. Jest tam bowiem namiar na akredytowane laboratorium, które właśnie wykonuje tego typu badania. Na ich stronie macie komplet informacji na temat ich oferty. Myślę, że warto postawić na profesjonalne i bezpieczne rozwiązania.
ODPOWIEDZ