pomoc w wypełnieniu pitu

Wątek pełen różnych tematów. Nie znalazłeś kategorii, do której mógłbyś/mogłabyś dopasować swoje pytanie? Zajrzyj tutaj.
Awatar użytkownika
Krejzolka
Posty: 25
Rejestracja: 23 sty 2019, 11:13

pomoc w wypełnieniu pitu

Post autor: Krejzolka »

Hej. Czy jest na forum ktoś, to wypełniał pit samodzielnie i chciałby mi pomóc? Zastanawiam się jak najlepiej to zrobić. W ostateczności mam zamiar skorzystać z pomocy księgowej https://ksiegowa-halinow.pl/ , ale wolałabym uniknąć zbędnych wydatków...
Awatar użytkownika
Rubikon
Posty: 109
Rejestracja: 13 sty 2019, 15:04

Re: pomoc w wypełnieniu pitu

Post autor: Rubikon »

Nie musisz korzystać już z pomocy księgowej, bo istnieją do tego celu różne intuicyjne programy. Są one dostępne w internecie. Jeśli już zabierzesz się za rozliczanie to nie zapomnij, proszę, przekazać 1% podatku na Fundację Szlachetny Gest http://szlachetnygest.pl/ . Pomagają oni bardzo chorym dzieciom oraz takim, które są samotne, bo mają chorych rodziców lub wcześniej ich straciły.
Awatar użytkownika
szyszeczka
Posty: 80
Rejestracja: 05 sty 2019, 17:55

Re: pomoc w wypełnieniu pitu

Post autor: szyszeczka »

Jak to dobrze że są ludzie dobrzy którzy wspierają fundacje na szczytny cel. Może 1 % to nie dużo ale wystarczy pomyśleć że każdy niech przekaże to sumka się spora uzbiera, ja też w tym roku przekazałam na fundację Szlachetny Gest http://szlachetnygest.pl/ i na prawdę warto pomagać.
Awatar użytkownika
Stanlej
Posty: 2
Rejestracja: 06 mar 2020, 0:18

Re: pomoc w wypełnieniu pitu

Post autor: Stanlej »

Naprawdę, teraz rozliczanie pitu jest znacznie łatwiejsze, niż przed erą internetu, kiedy trzeba było siedzieć z kalkulatorem i rwać włosy z głowy. Teraz są e-pity i programy, takie jak np. ten https://www.e-pity.pl/twoj-e-pit/rozlic ... atkowy-mf/ które to znacząco ułatwiają i dla szarych ludzi nie jest to już całkowitą czarną magią. No i można zaoszczędzić trochę pieniędzy, które dalibyśmy księgowej czy biuru rachunkowemu
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 446
Rejestracja: 31 sie 2019, 21:19

Re: pomoc w wypełnieniu pitu

Post autor: mczay »

Zdecydowanie zgadzam się z powyższym! W dzisiejszych czasach rozliczanie PITU nie jest niczym trudnym. Dodatkowo jeśli korzysta się z takich stronek jak np. https://www.pitax.pl/?kod=71QfCvXxf7e gdzie oprócz gwarancji poprawnie wypełnionej deklaracji każdy uczestnik otrzymuje miesięczny dostęp do Platformy z audiobookami Empik Go. Dzięki takim rozwiązaniom Pit to nic złego :)
ODPOWIEDZ