Jak zniszczyć dane?

Wątek pełen różnych tematów. Nie znalazłeś kategorii, do której mógłbyś/mogłabyś dopasować swoje pytanie? Zajrzyj tutaj.
Awatar użytkownika
Rogel
Posty: 59
Rejestracja: 14 cze 2019, 17:12

Jak zniszczyć dane?

Post autor: Rogel »

Jak w temacie - polecacie może jakieś sprawdzone firmy, które zajmują się niszczeniem danych? Ja się zastanawiam obecnie nad tym, czy to niszczenie danych byłoby dobrym wyjściem. Co na ten temat sądzicie?
Cisza jest święta. Zbliża ludzi, gdyż tylko ci, którzy się dobrze ze sobą czują, mogą siedzieć w milczeniu
Awatar użytkownika
enoi
Posty: 91
Rejestracja: 30 kwie 2019, 0:53

Re: Jak zniszczyć dane?

Post autor: enoi »

No w dzisiejszych czasach, szczególnie w temacie RODO, pamiętając o tym, jak często słyszy się ostatnio o akcjach z wyciekiem danych, atakach hakerskich, warto zaopatrzyć się w sprzęt typu demagnetyzer czy niszczarka do nośników danych - https://prodevice.eu/pl/produkty/ my mamy z ProDevice, użycie takiego sprzętu daje nam pewność, że nikt nie "skorzysta" z danych, które były zawarte na nośnikach, z których już nie korzystamy.
Awatar użytkownika
Aleks22
Posty: 810
Rejestracja: 19 lip 2019, 12:57

Re: Jak zniszczyć dane?

Post autor: Aleks22 »

Ja raczej pomyślałabym o dobrym systemie zabezpieczającym gromadzone i przetwarzane dane. Myślę, że warto poczytać https://fordata.pl/przechowywanie-danyc ... wo-plikow/ . Zwłaszcza, że dziś wiele rzeczy przechowujemy na wirtualnych dyskach i bardzo łatwo zapominamy o ich zabezpieczeniu.
Awatar użytkownika
Kaczucha
Posty: 96
Rejestracja: 14 maja 2019, 22:21

Re: Jak zniszczyć dane?

Post autor: Kaczucha »

W większości firm to się myśli raczej jak chronić dane :) my nawet wykupiliśmy tą usługę https://www.nazwa.pl/backup/ żeby mieć kopie zapasowe na wszelki wypadek
Awatar użytkownika
mamapiotra
Posty: 60
Rejestracja: 02 gru 2019, 7:59

Re: Jak zniszczyć dane?

Post autor: mamapiotra »

Rzeczywiście to ważny temat szczególnie w kontekście wysokich kar za nieuprawnione udostępnienie danych osobowych.Bezpieczeństwo danych osobowych musi stanowić priorytet w działaniach firm bo większość błędów w tym zakresie zawinionych jest przez ludzi.Fajny artykuł znalazłam na ten temat - więc warto się z nim zapoznać.
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 318
Rejestracja: 01 sie 2019, 10:51

Re: Jak zniszczyć dane?

Post autor: JolaZ »

Jeżeli chodzi o przygotowanie biura do efektywnej pracy to na pewno nie jest to tak łatwe zadanie, jak na pierwszy rzut oka może się wydawać. Musi być przestrzeń odpowiedni sprzęt i zawsze akcesoria na miejscu, aby pracownicy mogli dobrze wypełniać obowiązki. Do tego trzeba zadbać o to, aby niepotrzebne dokumenty były zniszczone i dostały się w niepowołane ręce. Dlatego sprawdź https://www.fellowes.pl/niszczarki/ ponieważ wtedy dużo łatwiej jest się tym zająć i na pewno wszystko zostanie skutecznie usunięte, bez zalegania i zajmowania miejsca.
ąola123

Re: Jak zniszczyć dane?

Post autor: ąola123 »

Jeśli chcesz się trwale pozbyć danych to konieczna będzie ingerencja w backup :) Poczytaj sobie na czym to polega: jak zrobić backup. Potem będziesz mógł konkretne dane z niego usunąć.
ODPOWIEDZ