Drony, technologia - pomoc

Wątek pełen różnych tematów. Nie znalazłeś kategorii, do której mógłbyś/mogłabyś dopasować swoje pytanie? Zajrzyj tutaj.
Awatar użytkownika
oleszko90
Posty: 27
Rejestracja: 22 lip 2019, 13:36

Drony, technologia - pomoc

Post autor: oleszko90 »

dzień dobry
Chcę ubezpieczyć dość spory teren z obiektami gospodarczymi w swojej firmie i słyszałem ostatnio, że wykorzystuje się drony do wykonania takiej inwentaryzacji terenu. Zależy mi żeby to było szybko zrobione, więc ta opcja wydaje się być bardzo ciekawa. Znalazłem ofertę firmy https://skysnap.pl/ortofotomapa/ i mam pytanie o opinie? Interesuje mnie również kwestia samego ubezpieczenia czy to faktycznie jest tak ze materiały z dronów mogą być użyte jako dokumentacja do ubezpieczenia? Chętnie wysłucham opinii osób które miały do czynienia z taka formą wykonywania dokumentacji. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
siwa
Posty: 282
Rejestracja: 30 kwie 2019, 23:26

Re: Drony, technologia - pomoc

Post autor: siwa »

Sporo informacji na temat dronów można znaleźć tutaj https://megadron.pl/pl/info/index-kp-40.html . Jest tam nie tylko wiele ciekawych artykułów, ale również jest tam sklep, w którym można zakupić odpowiedni sprzęt, dopasowany do swoich potrzeb i oczywiście budżetu. Wybór jest naprawę imponujący. Znajdziecie tam również akcesoria.
Śnieżka

Re: Drony, technologia - pomoc

Post autor: Śnieżka »

W zakresie serwisu, naprawy i budowy dronów oraz naprawy baterii DJ warto zwrócić się do profesjonalistów z https://ironsky.pl/serwis-dronow-dji/ . W serwisie DJI pracują fachowcy z wieloletnim doświadczeniem, dla których drony to nie tylko praca, ale przede wszystkim największa pasja!
Sławomir

Re: Drony, technologia - pomoc

Post autor: Sławomir »

Z jakich portali informacyjnych korzystacie najczęściej? Osobiście mogę Wam polecic stronę https://smartix.pl/ , na której znajdziecie liczne artykuły dotyczące ciekawostek internetowych oraz życia codziennego. Jeżeli jestescie zainteresowani to wszelkie informacje znajdziecie na stronie głownej.
AlekŁ

Re: Drony, technologia - pomoc

Post autor: AlekŁ »

Jeszcze niedawno słyszałem o zastosowaniu dronów przez wojsko, policję, rolników czy geodetów. Obecnie powszechnie już stosuje się je do termowizja paneli fotowoltaicznych. Ich zastosowanie pozwala znacznie skrócić czas badania, a co za tym idzie, ograniczyć koszty przeprowadzenia akcji. Profesjonalna inspekcja paneli fotowoltaicznych pozwala m.in. na wczesne odkrycie wad instalacji takich jak uszkodzenia mechaniczne, zanieczyszczenia, nadmiernie nagrzewające się obszary, miejsca zacienione utrudniające efektywną pracę. To z kolei umożliwia natychmiastowe wdrożenie prac serwisowych. Więcej informacji znajdziecie na stronie https://ironsky.pl/drony-do-fotowoltaiki-i-inspekcji/
Awatar użytkownika
Aleks22
Posty: 810
Rejestracja: 19 lip 2019, 12:57

Re: Drony, technologia - pomoc

Post autor: Aleks22 »

A znacie może sklep https://www.shemeck.pl/8-zasilacze ? Według mnie to całkiem ciekawa strona i faktycznie jest tam tona sprzętu. Ja do tej pory kupowałem części jedynie w sklepach stacjonarnych ale może warto się przekonać. Co o tym sądzicie ? Chętnie poznam wasze opinie.
Mośka121

Re: Drony, technologia - pomoc

Post autor: Mośka121 »

Fajny blog to https://dyglo.pl/category/technologia/ tam znajdziecie wiele pomocnych artykułów. Czytałam tam o nowych technologiach o tym jak dbać o swój komputer, jak go utrzymać w czystości by chodził nam jak najdłużej. Tam macie wiele fajnych i pomocnych informacji. Zobaczcie koniecznie.
fajrant

Re: Drony, technologia - pomoc

Post autor: fajrant »

Dziś nie tylko drony komunikują się z ziemią, wyzwania technologiczne sięgają znacznie wyżej, bo w kosmos https://thebritaintimes.co.uk/cloud-tec ... -possible/ . W obecnych czasach chmury obliczeniowe wspierają misje eksploracyjne, umożliwiając przetwarzanie danych z marsjańskich łazików i sond. To oczywiście dużo trudniejsze, ale możliwe i coraz lepiej dostępne.
ODPOWIEDZ