Borelioza

Wątek pełen różnych tematów. Nie znalazłeś kategorii, do której mógłbyś/mogłabyś dopasować swoje pytanie? Zajrzyj tutaj.
Awatar użytkownika
Teremorele
Posty: 236
Rejestracja: 13 sie 2019, 13:26

Borelioza

Post autor: Teremorele »

Bardzo poważna a niestety coraz więcej kleszczy przenosią tą chorobę. Samych kleszcze jest z roku na rok bardzo dużo i niestety trzeba się przed nimi bardzo chronić. Jak już jednka dopadnie nas ta choroba to uważam, że wspomaganie takimi suplementami diety https://www.sklepzycia.pl/preparaty-sup ... boreliozan to bardzo dobry pomysł.
Awatar użytkownika
kozi44
Posty: 107
Rejestracja: 11 lip 2019, 16:37

Re: Borelioza

Post autor: kozi44 »

jak bedziesz wybierac metode leczenia tej choroby to uwazaj bo lekarze zazwyczaj antybiotyki zapisują. A leczenie ozonem jest skuteczniejsze. Tutaj mozesz poczytac wiecej https://vitalea.pl/oferta/ozonoterapia/ ... a-ozonowa/ Jednym słowem opisując zasadę działania to ozon łączy się z hemoglobiną krwi i dociera do wszystkich komórek ciała
Awatar użytkownika
Halna
Posty: 462
Rejestracja: 12 wrz 2019, 8:22

Re: Borelioza

Post autor: Halna »

Dodatkowym problemem przy boreliozie jest trudność w jej diagnozowaniu. Wyróżnić można kilka rodzajów badań: http://onkoline.pl/jak-diagnozuje-sie-b ... borelioze/, a testy te i tak bywają niejednoznaczne. Oczywiście najlepiej byłoby unikać ugryzienia przez kleszcza, ale jak wiadomo, nie zawsze jest to proste.
Miś88

Re: Borelioza

Post autor: Miś88 »

Jak to się mówi , lepiej zapobiegać niż leczyć prawda.Jeszcze mamy głęboką zimę ale już niebawem zrobi się cieplej a wraz ze słońcem zaczną nas dręczyć kleszcze i niebezpieczeństwa jakie się tym wiążą. Jak sobie z tym problemem radzić gdy już zostaniemy ukąszeni i co robić by do ukąszenia nie doszło? Na tym blogu - https://ktomalek.pl/blog/ukaszenie-prze ... iem/w-1874 - znalazłam wiele przydatnych informacji na wypadek zetknięcia się z tym problemem.
żarcia12

Re: Borelioza

Post autor: żarcia12 »

Kochani kleszcze NIGDY nie śpią :) A co za tym idzie borelioza też. O tym dużo się mówi w okresie wiosennym, ale nikt nie mówi o powikłaniach od ugryzienia kleszcza. No cóż polecam się douczyć na ten temat :) https://mediweb.pl/ugryzienie-przez-kleszcza Sami zobaczcie :)
oluś0332

Re: Borelioza

Post autor: oluś0332 »

Warto przemyśleć badanie kleszcza za darmo, bo ta metoda umożliwia szybsze określenie czy dany kleszcz był zakażony. Trzeba pamiętać, że okres inkubacji boreliozy w ludzkim organizmie może trwać nawet kilka tygodni, więc wyniki badań serologicznych dają wiarygodny wynik dopiero po tym czasie. Jeśli temat Was zainteresuje, to polecam artykuł https://czasdzieci.pl/ro_artykuly/id,157720c3.html
ODPOWIEDZ