Uzaleznienie od alkoholu

Borykasz się z codziennymi trudnościami? Nie wiesz jak sobie poradzić w trudnej sytuacji? Opowiedz, co Cię gnębi, a postaramy się Ci pomóc!
Awatar użytkownika
szyszeczka
Posty: 80
Rejestracja: 05 sty 2019, 17:55

Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: szyszeczka »

Uzależnienie od alkoholu to duży problem społeczny, ale głównie to tragedia konkretnej osoby jak wielka to tragedia To tylko ten wiek to się z tym zmierzył. Jeśli w naszym otoczeniu znamy takie osoby, które mają problem alkoholowy warto z nim porozmawiać i zaproponować, aby zgłosił się do ośrodka Terapii Uzależnień Nefo.
Awatar użytkownika
Rejterada
Posty: 102
Rejestracja: 12 mar 2019, 15:08

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Rejterada »

W ogóle dobrze jest przeglądać różne ośrodki uzależnień i popytać o opinię o nich zanim się zdecydujemy,
do którego konkretnie chcemy wysłać bliską nam osobę.
Ja zrobiłabym porządny research w sieci, np wybierając ten co podałaś ośrodek, czy np Prywatny Dom Terapeutyczny - Rehab, na Mazurach, to poszukałabym informacji o podejściu terapeutów (opinie można znaleźć w sieci bez problemu),
podpytałabym rodziny osób które już tam kogoś z uzależnienia leczyły itd.

Bo ośrodek sam w sobie to tylko budynek, a w przypadku alkoholizmu czy innych uzależnień,
to wiadomo że najważniejsza się odpowiednia kadra terapeutyczna.
Ludzie, którzy muszą mieć serce i duszę do tego, personel medyczny, lekarze - to wszystko trzeba sprawdzić.
Ja bym sprawdziła w każdym razie :)
Awatar użytkownika
stiree
Posty: 1
Rejestracja: 07 paź 2019, 16:38
Kontakt:

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: stiree »

Warto porozmawiać z taką osobą, abg udała się na terapie uzależnień.
Zainwestuj w siebie wraz z psycholog białystok.
Awatar użytkownika
Biava46
Posty: 3
Rejestracja: 14 paź 2019, 22:48

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Biava46 »

Jestem pewny, że już coś takiego widziałem. Nie jest to pierwszy temat tego typu. Warto najpierw poszukać informacji przed zakładaniem nowego tematu.
W końcu zrozumiał, że Bóg jest wszędzie, zawsze, że dostrzegają Go wszyscy, i to w tym samym czasie.
Awatar użytkownika
majka94
Posty: 197
Rejestracja: 20 mar 2019, 11:40

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: majka94 »

A moim zdaniem warto szukać informacji. Samodzielne uwolnienie się od nałogu jest bardzo trudne. I dobrze jest wiedzieć, gdzie można otrzymać profesjonalną pomoc. Ja wiem, że jednym z takich miejsce jest Klinika Kuźnia https://klinikakuznia.pl/ . W tym prywatnym ośrodku wiele osób wróciło do formy i pozbyło się nałogu.
Awatar użytkownika
Rogel
Posty: 59
Rejestracja: 14 cze 2019, 17:12

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Rogel »

Uzależnienie od alkoholu to najgorsze zło. W większości przypadkach nie obejdzie się bez terapii.
Cisza jest święta. Zbliża ludzi, gdyż tylko ci, którzy się dobrze ze sobą czują, mogą siedzieć w milczeniu
Awatar użytkownika
Seba123
Posty: 5
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:48

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Seba123 »

Takie rzeczy są niezwykle przydatne. Bardzo dobrze, że dzielicie się takimi rozwiązaniami.
Cnota jest przekonaniem, które przekształciło się w wewnętrzną i stabilną zasadę działania.
Awatar użytkownika
haganka
Posty: 14
Rejestracja: 13 sty 2019, 10:54

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: haganka »

Nie wiem czemu, problem alkoholowy jest coraz bardziej powszechny, powstaje coraz więcej placówek pomagających ludziom, ale oni nie chcą z tego korzystać... Wiem jaki problem miałam z namówieniem męża na leczenie w ośrodku Wiosenna . Dzięki terapii jaką przeszedł już nie pije. Alkoholizm to choroba,ale żeby ja wyleczyć to trzeba chcieć.
Awatar użytkownika
Barcik
Posty: 110
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:49

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Barcik »

Nie tylko problem alkoholowy to wielki problem. Jest wiele innych uzależnień, które też powinno się leczyć. Na przykład moja kuzynka jest lekomanką i najgorsze, że nie potrafi tego sobie uświadomić. Cały czas uważa, że nic jej nie dolega, a rodzina nie wie jak jej pomóc. Znalazłam kontakt do Ośrodka terapii Forest, który jest polecany przez wielu pacjentów. Tylko jak ją namówić do leczenia?
Awatar użytkownika
rybitwa
Posty: 226
Rejestracja: 11 mar 2019, 11:40

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: rybitwa »

Jeśli borykacie się z problemem uzależnienia od alkoholu albo ktoś bliski ma taki problem to poczytajcie sobie najpierw na https://www.dobrystan.pl/artykuly/jak-s ... oholikajak skutecznie leczyć alkoholika. Nikt nie powiedział, że będzie łatwo, ale pod opieką specjalistów na pewno będzie to łatwiejsze
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 446
Rejestracja: 31 sie 2019, 21:19

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: mczay »

W moim przypadku problem uzależnienia od alkoholu wydaję się niewielki. Mimo wszystko postanowiłem działać szybciej i za namową żony skierowałem się na odtrucie poalkoholowe http://www.suplementyzdrowia.pl/jak-wyg ... we-w-domu/ Jestem na nim już prawie tydzień i muszę przyznać, że wróciła mi chęć do życia i co raz mniej myślę o tym by dzień zakończyć za dużą ilością drinków.
Awatar użytkownika
Rebelia
Posty: 16
Rejestracja: 16 kwie 2019, 8:32

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Rebelia »

Często bagatelizujemy alkoholizm, a z problemu zdajemy sobie sprawę, gdy już jest za późno. Mój tata postanowił wszyć sobie esperal. Poczytał o tym tutaj: https://www.esperal.edu.pl/krakow/. Wiem, że to działa, bo jest jasno powiedziane, że mając wszywkę, nie wolno pić alkoholu, bo inaczej można uszkodzić sobie m.in. wątrobę, a duża ilość alkoholu może doprowadzić nawet do śmierci.
ńić

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: ńić »

w otoczeniu osoby które są uzależnione od alkoholu Punktem wyjścia do rozwiązania tej patowej dla wszystkich członków rodziny sytuacji powinno być skonsultowanie problemu z lekarzem specjalizującym się w uzależnieniach który postawić właściwą diagnozę kolejnym krokiem jest kilkudniowy detoks oczyszczający organizm alkoholika po alkoholowych toksyn i trwająca od sześciu do ośmiu tygodni terapia ośrodku leczenia alkoholizmu Nefo
hluść

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: hluść »

Uzależnienie od alkoholu to bardzo ciężka choroba. Bo tak można powiedzieć o uzależnieniu. To też bardzo ważne jest aby przekonać alkoholika do zgłoszenia się na detoks alkoholowy. I taki detoks można odbyć w ośrodku Detoks Fenix w Warszawie. W końcu jest to placówka która funkcjonuje od wielu lat i doskonale poradzi sobie z każdym alkoholikiem. Także według mnie to bardzo dobre rozwiązanie taki detoks
fiśka

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: fiśka »

Witam, jak pomoc osobie z problemem alkoholowym? Studiuje psychologie i szukam poradnid o badan,z ktora warto wspolpracowac w przyszlosci https://uzaleznienia-terapia.pl/blog/wa ... -marskosci Co sądzicie o tej?
doniś

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: doniś »

zdecydowanie lepiej będzie wybrać wyszywkę alkoholową w Warszawie. Bo cokolwiek się nie będzie działo, zmianę musimy zacząć od siebie.
Awatar użytkownika
fruszka
Posty: 174
Rejestracja: 15 lip 2019, 17:04

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: fruszka »

Osobie, która pragnie rzucić nałóg można zaproponować odtrucie alkoholowe Pruszków . Wiem, że tego właśnie wszyscy się najbardziej boją - skutków odstawienia. To jest ból głowy, mięśni, mdłości, odwodnienie itd . Dzięki detoksowi skutki te są minimalizowane
guśka00

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: guśka00 »

Witam, jak zrozumiec osobe chora na alkoholizm> Czy waszym zdaniem to problem czy pelnoprawna ochora,ktora ma tez skutki fizyczne? https://uzaleznienia-terapia.pl/blog/wa ... -marskosci Chętnie poznam wasze opinie, bardzo zalezy mi na dowiedzeniu się wiećej.
Tośka21

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Tośka21 »

To bardzo poważne tematy, których w żaden sposób nie powinniście lekceważyć. Chodzi w końcu o to, byście byli w stanie jak najszybciej wyjść z nałogu. Na pewno jeśli szukacie odpowiedniego wsparcia, to warto zajrzeć do https://psychomedic.online/ W ten sposób będziecie mieli dostęp do jak najlepszej opieki psychologicznej, dlatego też koniecznie zwróćcie na to uwagę.
miśkaa

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: miśkaa »

W przypadku uzależnienia niezbędne jest leczenie alkoholizmu. Z czystym sumieniem mogę polecić ośrodek https://medox.org.pl/leczenie-choroby-alkoholowej/ . Jestem pewna, że leczenie tutaj przyniesie upragniony efekt. Osobiście bardzo mi pomogło, przestalam pić
Awatar użytkownika
kasiakowa06
Posty: 278
Rejestracja: 15 lip 2019, 9:28

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: kasiakowa06 »

szyszeczka pisze: ↑13 sie 2019, 8:17 Uzależnienie od alkoholu to duży problem społeczny, ale głównie to tragedia konkretnej osoby jak wielka to tragedia To tylko ten wiek to się z tym zmierzył. Jeśli w naszym otoczeniu znamy takie osoby, które mają problem alkoholowy warto z nim porozmawiać i zaproponować, aby zgłosił się do ośrodka Terapii Uzależnień Nefo.
Alkoholizm to okropna choroba i uważam, że mało kto może z niej wyjść bez pomocy. Polecam ośrodek, który na pewno pomoże w walce: https://wyspasozo.pl/oferta/prywatny-os ... koholizmu/
wewuś91

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: wewuś91 »

szyszeczka pisze: ↑13 sie 2019, 8:17 Uzależnienie od alkoholu to duży problem społeczny, ale głównie to tragedia konkretnej osoby jak wielka to tragedia To tylko ten wiek to się z tym zmierzył. Jeśli w naszym otoczeniu znamy takie osoby, które mają problem alkoholowy warto z nim porozmawiać i zaproponować, aby zgłosił się do ośrodka [...].
To ciężka choroba

___
tanie kosmetyki
Awatar użytkownika
kasiakowa06
Posty: 278
Rejestracja: 15 lip 2019, 9:28

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: kasiakowa06 »

szyszeczka pisze: ↑13 sie 2019, 8:17 Uzależnienie od alkoholu to duży problem społeczny, ale głównie to tragedia konkretnej osoby jak wielka to tragedia To tylko ten wiek to się z tym zmierzył. Jeśli w naszym otoczeniu znamy takie osoby, które mają problem alkoholowy warto z nim porozmawiać i zaproponować, aby zgłosił się do ośrodka Terapii Uzależnień Nefo.
Zdecydowanie to może doprowadzić do tragedii rodzinnych. Dlatego uważam, że warto sprawdzić, jak pomoże esperal - polecam odwiedzić tę klinikę: https://www.facebook.com/odoklinikapoznan

Obrazek
ulka555

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: ulka555 »

Jeśli szukasz odwyku polecam zajrzeć tutaj https://detoxmed.pl/ Jest to prywatny ośrodek leczenia uzależnień. Otrzymasz tam fachową pomoc. Wychodzenie z nałogu nie jest łatwe, ale jeśli czujesz, ze chcesz się leczyć to jest to już pierwszy krok. Sama miałam kiedyś problem z alkoholem. Nie piję już sześć lat.
Wimka

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Wimka »

Ten, kto miał okazję mierzyć się z problemem alkoholizmu wśród swoich bliskich, zapewne przyzna mi rację, że nie jest łatwo taką osobę namówić na leczenie. Oczywiście nie twierdzę, że wszyscy, ale z tego co słyszałam, wielu alkoholików odmawia pomocy. Choć metod leczenia jest wiele, sądzę, że jedną z najskuteczniejszych, nadal pozostaje zaszycie - http://esperallodz.pl/esperal-wszywka-a ... wola-lask/. Celem zabiegu jest powstrzymanie osoby uzależnionej od spożywania alkoholu przez okres co najmniej 6 miesięcy. Wpływa to znacznie na powodzenie samej terapii, ale przede wszystkim daje szansę na pełne wyleczenie.
ODPOWIEDZ