Nowy dom

Borykasz się z codziennymi trudnościami? Nie wiesz jak sobie poradzić w trudnej sytuacji? Opowiedz, co Cię gnębi, a postaramy się Ci pomóc!
imć

Nowy dom

Post autor: imć »

Jak budujesz dom to rób go tak aby był jak najbardziej samowystarczalny. Wiem że to kosztuje ale w dłuższym okresie czasu zwróci się z nawiązką. Na przykład jeśli szukasz przydomowej oczyszczalni to ciekawą ofertę ma ten sklep https://oczyszczalnie24.eu/9-oczyszczalnie-ekologiczne Zapoznaj się i dobierz odpowiedni model z pomocą obsługi.
Violuś

Re: Nowy dom

Post autor: Violuś »

Nowy dom - nowe życie :) .Na początku jednak wyboista droga.Trzeba się będzie spiąć w sobie, zorganizować i będzie dobrze.Zaczynamy jak wiemy od zakupu działki budowlanej oraz projektu budowlanego. Nie bierzcie tego co jest tylko szukajcie projektu ,który spełni wasze oczekiwania.Z pewnością gdzieś taki projekt na was czeka. Bardzo dużą bazą dysponuje pracownia Mg Projekt - Https://www.mgprojekt.com.pl/ ,gdzie prócz projektu jakiego szukaliście otrzymujecie pakiet projektów dodatkowych o wartości ponad 1.6 tys. zł - w tym projekt szamba i ogrodzenia.
Łukasz777

Re: Nowy dom

Post autor: Łukasz777 »

Czy zaczynacie budowę domu od ogrodzenia działki ? a może robicie to dopiero po zakończeniu całej budowy . Bez względu jaki sposób czy model wybierzecie ten blog traktujący właśnie o ogrodzeniach pomoże wam podjęciu decyzji. Ogrodzenie to bezpieczeństwo budowy i materiałów budowlanych składowanych w trakcie jej trwania.
SławkaRz

Re: Nowy dom

Post autor: SławkaRz »

Jeżeli już macie wybrane miejsce , gdzie stanie wasz dom najwyższy czas przystąpić do wyboru projektu budowlanego.Wcale nie musimy się też śpieszyć - to jest wręcz nie wskazane. W internecie jest dostępnych mnóstwo bardzo dobrych projektów budowlanych - więc zacznijmy poszukiwania a z pewnością znajdziemy interesujący projekt.`Zajrzyjcie na stronę pracowni Mg Projekt - https://www.mgprojekt.com.pl/willa-parterowa - tam właśnie znaleźliśmy projekt o nazwie willa parterowa. Juz sama wizualizacja robi ogromne wrażenie.
Awatar użytkownika
poliglota
Posty: 188
Rejestracja: 30 cze 2020, 21:59

Re: Nowy dom

Post autor: poliglota »

Akurat ja również już od pewnego czasu mieszkam w nowym domu i jestem zadowolony, że posiadam własną studnię głębinową. Fajnie, że również jak przeczytałem wpis https://budowadom.pl/jak-wybrac-zestaw-hydroforowy/ to moim zdaniem właśnie posiadanie dobrego zestawu hydroforowego jest czymś niezwykle ważnym.
grażka33

Re: Nowy dom

Post autor: grażka33 »

Jak ktoś chce w domku mieszkać to ma różne opcje. Kupić działkę i się budować. Albo postawić już na gotową nieruchomość. Każda ma swoje plusy, to już jak kto woli. Na https://www.dobryadres.pl/ możecie sobie przejrzeć jakie są działki, dużo tam ogłoszeń. Taki już gotowe domy też, zarówno z rynku wtórnego jak i pierwotnego. To największy serwis z zachodniopomorskiego.
Awatar użytkownika
poliglota
Posty: 188
Rejestracja: 30 cze 2020, 21:59

Re: Nowy dom

Post autor: poliglota »

Ja jeszcze mogę dodać, że gdy zależy nam na sprawnej sprzedaży nieruchomości to jak najbardziej jest to oczywiście możliwe. Mogę polecić skontaktowanie się z firmą http://skupnieruchomoscidom.pl/ i jestem zdania, że takie skupowanie przez nich nieruchomości jest niezwykle fajne.
Awatar użytkownika
Halna
Posty: 468
Rejestracja: 12 wrz 2019, 8:22

Re: Nowy dom

Post autor: Halna »

Budowa wymarzonego nowego domu to marzenie wielu, ale niestety dużym problemem są przede wszystkim koszty, które nie należą do najniższych. Mało kodo stać na taką inwestycje, a uzyskanie kredytu w banku też do łatwych nie należy i trzeba się wykazać dobrą zdolnością kredytową.
żymła

Re: Nowy dom

Post autor: żymła »

Każdy dom jak stawia się od podstaw trzeba zacząć od wykonania wszelkich niezbędnych prac ziemnych. Tych jak wiadomo trochę jest. Czy to wykop pod fundamenty czy po wszelkie instalacje. Trzeba pamiętać, że pod szambo czy oczyszczalnię również jeśli takową mamy w planie. Mnie zależało na znalezieniu firmy, która świadczy usługi wynajmu koparki wraz z operatorem. Taką znalazłam na https://koparkaslask.pl/koparka-chorzow/ i skorzystałam z ich usług. W razie potrzeby z pewnością skorzystam ponownie.
Awatar użytkownika
tratatata
Posty: 228
Rejestracja: 08 cze 2019, 0:55

Re: Nowy dom

Post autor: tratatata »

Sama budowa domu to już bardzo wysokie koszty, większość z nas nie będzie już stać na domową oczyszczalnię ścieków. Chyba że zaoszczędzi się na projekcie, można wybrać gotowe projekty domów zamiast wydawać znacznie więcej na indywidualny plan. Tych dostępnych w sieci jest naprawdę mnóstwo, ceny nie są wygórowane, z projektem można kupić od razu szczegółowy kosztorys z aktualnymi wyliczeniami.
Luśka

Re: Nowy dom

Post autor: Luśka »

Cześć jeżeli chcecie szybko wybudować dom i zastanawiacie się np. nad tym jak wyglądają domy z prefabrykatów cena za m2 i ich ceny to polecam zajrzeć do firmy Phomes. Oni od wielu lat specjalizują się w budowie domów z gotowych elementów. Takie nowoczesne budownictwo szturmem podbiło inne kraje a u nas dopiero raczkuje ale z tego co wiem ma już wielu zwolenników. W końcu większość z nas wolałaby mieć dom w miesiąc a nie rok.
Mikołajewski80

Re: Nowy dom

Post autor: Mikołajewski80 »

Przeglądam oferty i jestem ciekawy czy obsługa tego salonu https://www.vox.pl/dip-salon-szczecin-salon-firmowy-66 zrealizuje mi projekt podłogi do warsztatu. Mają bardzo dobre opinie i kolega jest zadowolony z projektu jaki robił u nich dla swojego domu oraz lokalu firmowego.
Anuśka45

Re: Nowy dom

Post autor: Anuśka45 »

Budowę domu zaczynamy od dwóch arcyważnych rzeczy - wyboru działki budowlanej oraz wyboru projektu budowlanego. Później zaczyna się już właściwe budowanie domu .Musimy mieć świadomość ,że najważniejszą konstrukcją każdego domu jest dach i jemu trzeba poświęcić sporo uwagi. Wybierzmy też firmę , która zna sie na dachach i która daje gwarancję wykonania dachu zgodnie ze sztuką budowlaną. Taką firmą z pewnością jest firma Mg Dachy - https://mgdachy.pl/prefabrykacja/ .Konstrukcja dachu powstaje w fabryce a na placu budowy dach jest dopiero montowany.


MG Domy sp. z o. o.
ul. Uczniowska 13, 03-112 Warszawa
tel: +48 500 200 660,
mail: [email protected]
ODPOWIEDZ