Najlepszy ośrodek uzależnień

Borykasz się z codziennymi trudnościami? Nie wiesz jak sobie poradzić w trudnej sytuacji? Opowiedz, co Cię gnębi, a postaramy się Ci pomóc!
Ulaś

Najlepszy ośrodek uzależnień

Post autor: Ulaś »

Cześć, czy ktoś z waszych bliskich w rodzinie bądź znajomych boryka się z problemem uzależnienia? Z doświadczenia wiem, że takie osoby często wypierają problem ale ważnym jest aby jak najszybciej otrzymali fachową pomoc. Mogą ją uzyskać m.in. W ośrodku uzależnień Nefo, który jest uznany za najlepszy ośrodek w naszym kraju.
Paweł Nos

Re: Najlepszy ośrodek uzależnień

Post autor: Paweł Nos »

W tego typu ośrodkach dobrze sprawdzi się program do umawiania wizyt. W naszym gabinecie używamy https://rsqphysio.com/, dzięki któremu dostęp do dokumentacji medycznej jest w formie elektronicznej i pozwala na szybkie odnalezienie historii choroby pacjenta.
wąs

Re: Najlepszy ośrodek uzależnień

Post autor: wąs »

Miałam kiedyś taką osobę w moim otoczeniu która uzależniła się od alkoholu. Zdecydowała się na wszywkę (esperal) , zabieg tu https://gabinetchirurgiczny.com/esperal ... -garwolin/ miała wykonywany. Jak się okazało farmakologiczny sposób leczenia zadziałał niż sama terapia
Dżesika

Re: Najlepszy ośrodek uzależnień

Post autor: Dżesika »

Absolutnie nie powinniście zwlekać z leczeniem. Jeśli czujecie, że dzieje się coś złego w Waszej głowie, to koniecznie powinniście już teraz zajrzeć do Kliniki PsychoMedic.Online i tam zasięgnąć odpowiedniej pomocy psychologicznej. Na stronie https://psychomedic.online/ znajdziecie więcej informacji na ten temat, dlatego też nie powinniście w żaden sposób lekceważyć takich kwestii.
Jażka

Re: Najlepszy ośrodek uzależnień

Post autor: Jażka »

Wiem, że bardzo dobrym ośrodkiem terapeutycznym w Krakowie jest ośrodek Terapie Tu i Teraz https://www.alkoholizm.org.pl Nie tylko pod względem fantastycznej opieki i tego, że poza terapią oferują również detoks alkoholowy. Ośrodek jest również pięknie położony, pokoje są gustownie urządzone, a wierzcie, to wszystko ma naprawdę znaczenie.
kaśka

Re: Najlepszy ośrodek uzależnień

Post autor: kaśka »

Cóz ja na razie najlepszy ośrodek jaki znalałam to byl medo x zapisałam tam sie na detoks alkoholowy https://medox.org.pl/detoksykacja-alkoholowa/ Oni mają unikatową terapię dla alkoholików, ale także i atrakcje . Będziecie się tam czuli jak w domu. jak dla mnie fajne miejsce
łamu

Re: Najlepszy ośrodek uzależnień

Post autor: łamu »

jak wiadomo alkoholizm jest nałogiem który niezwykle trudno zwalczyć. głównie dlatego że alkohol i zazwyczaj nie akceptują faktu że są uzależnieni. Często można usłyszeć że jeden dwa piwka wieczorem to nie alkoholizm. i na pewno każdy z was zna kogoś w swoim otoczeniu kto ma problem z alkoholem. powinniśmy z taką osobą porozmawiać i spróbować namówić ją na leczenie w ośrodku Terapii Uzależnień Nefo
krzyś

Re: Najlepszy ośrodek uzależnień

Post autor: krzyś »

Osoby, które miały doświadczenie z alkoholikiem, mogą potwierdzić, jak skomplikowany i długi jest proces ich leczenia. Tak jak mówisz, uzależniony nie przyznaje się do winy, nie widzi żadnego problemu. Mojego kolegę udało mi się namówić na odtrucie alkoholowe w Nowym Sączu. Tak też zalecił mu lekarz, przed terapią w ośrodku. Detoks alkoholowy pozwala na znacznie lepsze samopoczucie. Przede wszystkim dzięki temu, organizm pozbywa się bardzo trujących toksyn, a także szybko go nawadnia.
Mrówka

Re: Najlepszy ośrodek uzależnień

Post autor: Mrówka »

A co w przypadku gdy ktoś nie chce iść do ośrodka? Jak wówczas pomóc takiej osobie? Mój znajomy broni się przed ośrodkiem jak przed ogniem ale zgodził się niedawno na wizytę medyków z ośrodka Forest, którzy robili mu detoksykację. Dość poważnie zatruł się alkoholem i wymagał pomocy...
Awatar użytkownika
Aleks22
Posty: 810
Rejestracja: 19 lip 2019, 12:57

Re: Najlepszy ośrodek uzależnień

Post autor: Aleks22 »

Przyczyn alkoholizmu może być wiele. Każdy alkoholik ma własną historię i swoje powody, które pchnęły go do uzależnienia. Specjaliści od dawna skupiają się na czynnikach genetycznych, psychologicznych, pedagogicznych i socjologicznych, które mają kluczowy wpływ na rozwój alkoholizmu. Duże znaczenie ma otoczenie, w którym żyjemy i środowisko, w którym się wychowujemy. Informacje i odpowiedź na te pytania znajdziecie tutaj: https://uzaleznienia-terapia.pl/blog/ge ... -istnieje/ Polecam się zapoznać.
zapłon

Re: Najlepszy ośrodek uzależnień

Post autor: zapłon »

A słyszeliście może o ośrodku Mental Relax ?? Bo słyszałam , że pobyt w takim ośrodku to bardzo dobry wybór bo jednak tutaj na miejscu znajdziemy bardzo dobrych i wykształconych terapeutów z pomocą których uda nam się wyjść z danego uzależnienia. Dodatkowe atrakcje w postaci zajęć na siłowni, wycieczek rowerowych i krajoznawczych, spływów kajakowych, łowienia ryb, jazdy konnej. Także przy okazji można skorzystać z jakiś fajnych atrakcji.
Eluńka

Re: Najlepszy ośrodek uzależnień

Post autor: Eluńka »

To ważne kwestie, dlatego też koniecznie powinniście zastanowić sie nad tym, co mogłoby zadziałać odpowiednio w Waszym przypadku. Jeśli chodzi o mnie, to na pewno mogę Wam zasugerować, byście już teraz postawili na opiekę, którą możecie uzyskać poprzez https://psychomedic.pl/psychiatra-krakow/ Dzięki temu będziecie w stanie jeszcze szybciej wyjść z nałogu.
Awatar użytkownika
kasiakowa06
Posty: 278
Rejestracja: 15 lip 2019, 9:28

Re: Najlepszy ośrodek uzależnień

Post autor: kasiakowa06 »

łamu pisze: ↑22 kwie 2021, 8:52 jak wiadomo alkoholizm jest nałogiem który niezwykle trudno zwalczyć. głównie dlatego że alkohol i zazwyczaj nie akceptują faktu że są uzależnieni. Często można usłyszeć że jeden dwa piwka wieczorem to nie alkoholizm. i na pewno każdy z was zna kogoś w swoim otoczeniu kto ma problem z alkoholem. powinniśmy z taką osobą porozmawiać i spróbować namówić ją na leczenie w ośrodku Terapii Uzależnień Nefo
Pozostaje jeszcze pytanie, czy mamy prawo zmusić kogoś do leczenia? O przymusowym leczeniu w świetle prawa możecie poczytać na portalu prawniczym: https://www.swiatprawa.pl/przymusowe-le ... ego-zgody/
Basia Żytko

Re: Najlepszy ośrodek uzależnień

Post autor: Basia Żytko »

Czasem ludzie nie wiedzą, że są punkty, które mogą pomóc jeżeli chodzi o temat uzależnienia....i dla tego tkwią w tym problemie latami. Może komuś z was będzie pomocny ten artykuł "Gdzie szukać pomocy, jeśli masz problem z alkoholem?" https://www.dolekarzy.pl/artykul/gdzie- ... lem-127658.
Zośka

Re: Najlepszy ośrodek uzależnień

Post autor: Zośka »

Faktycznie często osoby uzależnione nie dostrzegają problemu. Sama z doświadczenia wiem, że pomoc alkoholikowi bywa trudna. Ale nie wyobrażam sobie zostawić bliską mi osobę z problem. Metod na walkę z nałogiem jest kilka, natomiast w naszym przypadku pomogło zaszycie. Aby dokładnie przygotować się na to co nas czeka, wiele czytałam o zabiegu na https://esperalwarszawa.pl/esperal-wszy ... przasnysz/. Myślę, że warto też skorzystać z pomocy specjalisty, który doradzi właściwe rozwiązanie.
Lena3

Re: Najlepszy ośrodek uzależnień

Post autor: Lena3 »

Ze swojej strony mogę polecić Wam odwyk alkoholowy w Prywatnym Ośrodku Leczenia Uzależnień Medox. Jest umiejscowiony w dyskretnym miejscu pod Warszawą. Taka zmiana otoczenia w połączeniu z terapią pod okiem specjalistów naprawdę może pomóc w leczeniu tej choroby. Wyleczenie z uzależnienia jest niezwykle trudne, ale naprawdę da się z tego wyjść, zwłaszcza z odpowiednią pomocą specjalistów. Odwyk w połączeniu z terapią może pomóc wyjść z uzależnienia.
Dunka

Re: Najlepszy ośrodek uzależnień

Post autor: Dunka »

Muszę przyznać, że ja jeszcze nigdy nie słyszałam o tym ośrodku. W ostatnim czasie powstało wiele placówek specjalizujących się w pomocy osobom uzależnionym. A osób tych niestety przybywa. Myślę, że oprócz terapii w ośrodku, warto pomyśleć, o wspomnianej wszywce alkoholowej. Tutaj znajdziesz wiele przydatnych informacji https://gabinetchirurgiczny.com/esperal ... k-wyszkow/. Alkoholizm najlepiej leczyć na kilku płaszczyznach, opierając się na farmakologii oraz na psychologii.
alicjages

Re: Najlepszy ośrodek uzależnień

Post autor: alicjages »

Najlepszy ośrodek leczenia uzależnień Wrocław to z pewnością Ślężańskie Centrum Terapii. Mają świetnych specjalistów i bardzo szeroką ofertę jak na takie ośrodki.
ODPOWIEDZ