Kierunki studiów

Borykasz się z codziennymi trudnościami? Nie wiesz jak sobie poradzić w trudnej sytuacji? Opowiedz, co Cię gnębi, a postaramy się Ci pomóc!
Awatar użytkownika
kaczmarek4
Posty: 119
Rejestracja: 03 sty 2019, 13:44

Kierunki studiów

Post autor: kaczmarek4 »

sama ostatecznie zdecydowałam się na kierunek zarządzanie projektami :http://www.wszop.edu.pl/kandydaci/zarza ... 259,54,259 mam nadzieję, że się dostanę bo kierunek to super sprawa. Chcę szukać pracę w agencjach eventowych i impresariatach, urzędach miast i gmin, klubach sportowych, instytucjach kultury i nowoczesnych obiektach widowiskowo-sportowych.
Awatar użytkownika
Kamilka
Posty: 579
Rejestracja: 08 maja 2019, 13:18

Re: Kierunki studiów

Post autor: Kamilka »

Jeśli interesowałyby Was jakieś wartościowe studia Kraków, to polecam zajrzeć na stronę http://wsekrakowpl.sitelio.me/. Znajdziecie tam kontakt do Wyższej Szkoły Europejskiej, która oferuje mnóstwo różnych kierunków studiów z przyszłością. Tak ogólnie to Kraków to piękne miasto, więc warto się też tam na takie studia wybrać :)
Awatar użytkownika
saszka
Posty: 180
Rejestracja: 28 lut 2019, 11:27

Re: Kierunki studiów

Post autor: saszka »

Najlepiej wybrać coś, co was interesuje. Ja planuję wyjechać na studia do Wielkiej Brytani, ponieważ uważam, że studia za granicą są bardzo prestiżowe https://www.sp.edu.pl/studia-za-granica/ i dzięki nim możemy znaleźć pracę swoich marzeń. A wy, co sądzicie na temat studiowania za granicą?
Awatar użytkownika
tratatata
Posty: 228
Rejestracja: 08 cze 2019, 0:55

Re: Kierunki studiów

Post autor: tratatata »

Sama zastanawiałam się nad ekonomią ale w końcu trafiłam na studia polonistyczne. I nie żałuję. Studia satysfakcjonujące a do pracy z tekstem i pisania prac bardzo pomocny okazał się edytor https://editor.goodwrite.it/, jak przed wami napisanie pracy licencjackiej czy magisterskiej to koniecznie zapoznajcie się z jego możliwościami.
Awatar użytkownika
Daria23
Posty: 188
Rejestracja: 15 gru 2018, 20:23

Re: Kierunki studiów

Post autor: Daria23 »

Wybierając kierunek studiów trzeba wziąć pod uwagę to co lubicie robić oraz to czy kierunek będzie gwarantował dobry zawód po ukończeniu studiów. Do tego również fajnie jest mieszkać w czasie studiów w akademiku. Szczególnie warty polecenia jest prywatny akademik w Krakowie - https://unibase.pl Jest to ładne i komfortowe miejsce do mieszkania, gdzie można określić z jaką liczbą osób chcecie dzielić pokój, żeby zagwarantować sobie dobre warunki mieszkalne i do nauki.
Awatar użytkownika
lavendowe
Posty: 59
Rejestracja: 09 mar 2019, 17:45

Re: Kierunki studiów

Post autor: lavendowe »

Wybór kierunku studiów jest całkowicie indywidualny, bo w dużej mierze zależy od tego co kto lubi i czym się interesuje. Mi na przykład od zawsze podoba się psychologia. Obecnie można skończyć nie tylko studia magisterskie, ale można kształcić się dalej (psychologia studia dla magistrów). To dodatkowo wpłynie na wyższe kwalifikacje do wykonywania zawodu i ułatwi znalezienie pracy. A, że teraz jest tak duża konkurencja na rynku to warto jest podejmować dalszą naukę, żeby się wyróżnić pomiędzy innymi absolwentami.
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
Awatar użytkownika
reiva
Posty: 125
Rejestracja: 27 maja 2019, 13:41

Re: Kierunki studiów

Post autor: reiva »

są też kierunki około-medyczne takie jak pielęgniarstwo czy położnictwo. ja aktualnie jestem na jednym z nich a od pazdziernika tego roku studiuje na warszawskiej Mazowieckiej Uczelni Medycznej. Szkoła z tradycjami, indywidualnym podejściem do studenta i wysokim poziomem zajęć. wykładowcy to ludzie z doświadczeniem zawodowym i akademickim.
Awatar użytkownika
slawna
Posty: 149
Rejestracja: 02 lip 2019, 9:11

Re: Kierunki studiów

Post autor: slawna »

Też mi się tak wydaje. Poza tym studia nie dają zawodu - dają wykształcenie. To do jakiej pracy pójdziemy zależy od nas. Choćbyśmy nie wiadomo jak wielkie zdobyli umiejętności i tak dopiero w pracy nauczymy się tego, co jest nam niezbędne do jej wykonywania. Moim zdaniem warto studiować to, co się lubi. Ja wybrałam pedagogikę na https://www.cb.szczecin.pl/ i uważam, ze to był trafny wybór.
Awatar użytkownika
Halna
Posty: 468
Rejestracja: 12 wrz 2019, 8:22

Re: Kierunki studiów

Post autor: Halna »

Wybór kierunku studiów nie należy do łatwych, ale zawsze wychodziłam z założenia, że powinno się wybierać to, co nas naprawdę interesuje. Można o tym też poczytać: http://zapytajpremiera.pl/jakie-studia- ... a-uczniow/, ale trzeba mieć na uwadze fakt, że wymagania rynkowe, nie zawsze powinny być naszym wyznacznikiem.
Awatar użytkownika
niezapominajka
Posty: 14
Rejestracja: 27 sie 2019, 21:35

Re: Kierunki studiów

Post autor: niezapominajka »

Studia to ważny krok w dorosłość . Lecz nie zapominajmy że najpierw trzeba dobrze zdać maturę ona tak na prawdę otwiera nam do nich dostęp. Widziałam na https://www.taniaksiazka.pl/liceum-i-te ... _2129.html dużo ciekawych pomocy by dobrze przygotować się do tego pierwszego najważniejszego egzaminu dorosłości.
Awatar użytkownika
rybitwa
Posty: 226
Rejestracja: 11 mar 2019, 11:40

Re: Kierunki studiów

Post autor: rybitwa »

Kierunków studiów jest naprawdę sporo i coraz więcej pojawia się takich interesujących jak np. grafika komputerowa http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-z ... omputerowa . Warto się w ogóle nią zainteresować, bo to na pewno zawód przyszłości, z resztą już dzisiaj jest popyt na inżynierów po tej specjalizacji
Awatar użytkownika
Felasia
Posty: 3
Rejestracja: 17 gru 2019, 13:27

Re: Kierunki studiów

Post autor: Felasia »

Rozwój internetu i urządzeń multimedialnych powoduje zwiększenie zapotrzebowania na specjalistów zajmujących się tworzeniem stron www, aplikacji, interfejsów i reklam internetowych, kreowaniem kampanii w Social Media, tworzeniem spotów reklamowych czy też interaktywnych gier komputerowych. Tworzy to pole do studiowania w szerokim zakresie lub specjalizowania się w konkretnym kierunku. Do tego warto dodać, że powstała możliwość kształcenia się przez Internet. Na Polskim Uniwersytecie Wirtualnym w Łodzi można kształcić się m. in. właśnie w kierunku grafiki za pośrednictwem platformy internetowej.
Awatar użytkownika
Werka
Posty: 1
Rejestracja: 28 gru 2019, 0:34

Re: Kierunki studiów

Post autor: Werka »

To ciekawe, bo nowe. Jednak moim zdaniem więcej ofert pracy znajdę w działach HR. Każda większa firma taki dział ma. Dla mnie z tego względu najodpowiedniejsze będzie zarządzanie zasobami ludzkimi warszawa bo mieszkam w Wawie. Chcę nauczyć się tworzyć zintegrowane zespoły pracowników, planować indywidualne kariery zawodowe...
Awatar użytkownika
emma
Posty: 10
Rejestracja: 29 sie 2019, 18:30

Re: Kierunki studiów

Post autor: emma »

Niezmiennie na liście popularnych kierunków studiów znaleźć można prawo, administrację czy zarządzanie. Studia prawnicze w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu https://wsaib.pl/kandydaci/piecioletnie/prawo duży nacisk kładą na kształcenie praktyczne, co owocuje wysokim miejscem w Rankingu Wydziałów Prawa Gazety Prawnej edycji 2019r. WSAiB zajęła 3. miejsce wśród wszystkich uczelni niepublicznych w Polsce.
Awatar użytkownika
Omamin
Posty: 86
Rejestracja: 15 sie 2019, 14:34

Re: Kierunki studiów

Post autor: Omamin »

Dobrze zastanówcie się nad tym wyborem, na pewno będzie to jeden z ważniejszych w waszym życiu. Najgorsze to robić coś co się nie lubi, ja bym tego nie zniosła. Sprawdźcie sobie ofertę od szkoły wyższej ze Szczecina https://www.cb.szczecin.pl/kierunek-stu ... noszkolna/ Proponują tu między innymi pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną, także i inne kierunki.
Awatar użytkownika
bunia91
Posty: 362
Rejestracja: 31 mar 2019, 23:47

Re: Kierunki studiów

Post autor: bunia91 »

Zadbaj o swój rozwój i wybierz uczelnie, która spełni Twoje oczekiwania i potrzeby. To nie jest prosta sprawa, przede wszystkim ze względu na ich ogromną ilość i propozycję. Polecam jednak przyjrzeć się bliżej http://www.pswbp.pl/ ponieważ ich podejście do studentów, pasja i zaangażowanie są na najwyższym poziomie!
Awatar użytkownika
Łukasz
Posty: 10
Rejestracja: 26 mar 2020, 15:33

Re: Kierunki studiów

Post autor: Łukasz »

Ja mieszkam we Wrocławiu i tutaj studiuję. Jeśli ktoś chce tutaj wybrać dobrą uczelnię, to ze swojej strony polecam Wyższą Szkołę Prawa, gdzie właśnie się uczę. Studiuję kierunek Prawo: https://www.prawowroclaw.edu.pl/oferta/ ... ie-studia/, który jest niełatwy, ale daje ogromne możliwości na przyszłość ;)
Awatar użytkownika
foxi
Posty: 37
Rejestracja: 31 sie 2019, 6:49

Re: Kierunki studiów

Post autor: foxi »

To bardzo ważny moment w życiu każdego człowieka - ważą się przecież losy i przyszłość - więc na szali jest bardzo dużo.Warto więc tę decyzję podjąć świadomie i z rozwagą.Studia wyższe to początek żmudnej drogi do kariery zawodowej - jedni osiągają sukces wcześniej a drudzy później.Inni zaś z różnych powodów nie osiągną sukcesu zawodowego nigdy - tak tez się zdarza. Właśnie dlatego decyzja o wyborze kierunku studiów powinna być przemyślana.
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 318
Rejestracja: 01 sie 2019, 10:51

Re: Kierunki studiów

Post autor: JolaZ »

W mojej opinii jeżeli chodzi o wybór ciekawych kierunków studiów to na pewno warto zastanowić się zarówno nad tym co nas interesuje i przede wszystkim w jakim kierunku chcecie rozwijać się zawodowo. Ja postawiłam na Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu http://www.ue.wroc.pl/ i uważam, że to bardzo dobra placówka, która kształci świetnych specjalistów i też z późniejszym znalezieniem pracy w zawodzie już po studiach nie było żadnego problemy, pozdrawiam i życzę dobrego wyboru!
mczayś94904

Re: Kierunki studiów

Post autor: mczayś94904 »

Koniecznie sprawdźcie sobie informatyk ile zarabia , a później pomyślcie o tym, czy taka praca może być dla Was odpowiednim rozwiązaniem. Ja akurat uważam, że jak najbardziej tak, ponieważ wiele osób wybiera takie propozycje. Myślę, że zarobki nie są tutaj bez znaczenia. Pamiętajcie.
ODPOWIEDZ