jak pomóc hazardziście?

Borykasz się z codziennymi trudnościami? Nie wiesz jak sobie poradzić w trudnej sytuacji? Opowiedz, co Cię gnębi, a postaramy się Ci pomóc!
Awatar użytkownika
Jagoda
Posty: 21
Rejestracja: 10 sty 2019, 15:04

Re: jak pomóc hazardziście?

Post autor: Jagoda »

Znam taki przypadek... Automaty... Jedyne co to terapia, także znajdź dobrego terapeutę albo osrodek w poblizu miejsca zamieszkania. Powodzenia!
Awatar użytkownika
Krejzolka
Posty: 25
Rejestracja: 23 sty 2019, 11:13

Re: jak pomóc hazardziście?

Post autor: Krejzolka »

Najlepszy pomysł to terapia i to natychmiastowa! Może jeszcze ewentualnie poszukaj jakiś artykułów na internecie albo w magazynach- jak można by było pomóc takiej osobie. Może tutaj https://sklep-zdrowiebezlekow.pl/ coś znajdziesz? Powodzenia.
Awatar użytkownika
Dombik
Posty: 68
Rejestracja: 10 mar 2019, 23:40

Re: jak pomóc hazardziście?

Post autor: Dombik »

Uzależnienia to naprawdę poważna sprawa, samemu ciężko z nich wyjść. Ale z drugiej strony zmusić też nie możemy kogoś żeby zaczął się leczyć. Ta osoba sama musi chcieć. Najważniejsze to wsparcie i uświadamienie, że są miejsca, w których mu pomogą. Nie wiem skad jesteś ale jeśli z Mińska Mazowieckiego lub okolic to polecam Centrum Psychologiczne SENS. Na pewno trzymacie tam pomoc.
Awatar użytkownika
Bibiona
Posty: 24
Rejestracja: 17 maja 2019, 20:11

Re: jak pomóc hazardziście?

Post autor: Bibiona »

Wydaje mi się ze porządna terapia.To jest uzależnienie jak każde inne.Znam bardzo dobry ośrodek leczenia uzależnień Medox w Nowym Modlinie. Mają tam bardzo dobrych psychologów. Może warto spróbować? Stosują indywidualny tok leczenia i maja naprawdę dobre rezultaty.
Awatar użytkownika
tywinlannister
Posty: 572
Rejestracja: 05 maja 2019, 12:02

Re: jak pomóc hazardziście?

Post autor: tywinlannister »

Myślę, że uzależnienie od hazardu niewiele różni sie od nadmiernego spożywania alkoholu. Sądzę, że w niektórych, kryzysowych sytuacjach tylko Prywatny ośrodek terapii uzależnień może być w stanie pomóc. Macie takie problemy wśród bliskich wam osób?
Awatar użytkownika
koktajlowa
Posty: 51
Rejestracja: 15 lip 2019, 19:32

Re: jak pomóc hazardziście?

Post autor: koktajlowa »

jesli on nie chce sobie pomoc to chyba niewiele zdzialasz bo na sile go nigdzie nie zamkniesz :(
Awatar użytkownika
szyszeczka
Posty: 80
Rejestracja: 05 sty 2019, 17:55

Re: jak pomóc hazardziście?

Post autor: szyszeczka »

Hazard jak każde inne uzależnienie można pokonać jeśli się samemu chce. Nikt nikogo na sile nie zmusi niestety. Ale jesli już się zdecyduje na leczenie to warto wybrać ośrodek. W necie znajdziecie Ośrodek Wiosenna . W Polsce jest wiele ośrodków leczących uzależnienia. Z badań wynika ze najlepiej z nałogiem radzą sobie osoby które same chcą z nim zerwać, posiadają wewnętrzna motywacje.
Awatar użytkownika
Supcio2
Posty: 22
Rejestracja: 21 lip 2019, 10:08

Re: jak pomóc hazardziście?

Post autor: Supcio2 »

Najważniejsze żeby osoba uzależniona sama zdała sobie sprawę z tego, że potrzebuje wsparcia specjalisty bo bez tego nikt nic nie zdziała. Najlepsi psychoterapeuci pracują w Ośrodku terapii uzależnień Nefo i służą pomocą każdemu kto się do nich zwróci. Terapia prowadzona jest indywidualnie i w niewielkich grupach ale dostosowana do potrzeb leczenia zresztą najlepiej skontaktować się z nimi
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 318
Rejestracja: 01 sie 2019, 10:51

Re: jak pomóc hazardziście?

Post autor: JolaZ »

Ciężko pomóc samodzielnie, lepiej będzie wysłać go już na terapię uzależnień i z własnych doświadczeń podobnej sytuacji w rodzinie mogę polecić Wam poradnię Salomon http://www.poradniasalomon.pl/uslugi/ps ... nien-i-dda która je prowadzi w Łodzi i jest w stanie wyciągnąć takie osoby z tego niszczącego również wszystkich wokół uzależnienia. Bez nich pewnie by się to nie udało, na szczęście powoli wracamy do normy :)
Awatar użytkownika
Marcelka
Posty: 225
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:05

Re: jak pomóc hazardziście?

Post autor: Marcelka »

Zdecydowanie warto dac sobie pomoc. Kiedy przestajemy radzic sobie ze stresem i problemami - ktore wiaza sie miedzy innymi z uprawianiem hazardu to zaczynamy siegac po leki uspokajajace i przeciwbolowe. Powoli mozemy sie od nich uzalezniac a to moze bardzo zaszkodzic naszemu zdrowiu. Warto szukac pomocy i wybrac sie na odpowiednie leczenie lekomanii aby dac sobie drugą szansę
Awatar użytkownika
magdalenaN
Posty: 1
Rejestracja: 30 lip 2020, 13:53

Re: jak pomóc hazardziście?

Post autor: magdalenaN »

Uzależnienie to poważna sprawa, jeśli Ty lub ktoś z Twojego otoczenia wykazuje takie objawy sprawdź https://nowy-dzien.pl/ Na pewno znajdziesz tam pomoc!!
Awatar użytkownika
NilsBor
Posty: 7
Rejestracja: 16 sie 2020, 1:08

Re: jak pomóc hazardziście?

Post autor: NilsBor »

Ja też mu nie ufam. Nie wiem, co z tym zrobić. Tutaj, gdzie wszystko zależy od prawdziwych ludzi, to zupełnie inna sprawa Book of Dead tutaj przynajmniej rozumiem, co się stało, dlaczego i jak wygrałem lub przegrałem. Jeśli wygram, rozumiem, że to dlatego, że wybrałem zespół lub indywidualny system prawidłowo. Można to jeszcze obliczyć
kaliś

Re: jak pomóc hazardziście?

Post autor: kaliś »

Ośrodków terapii jest bardzo wiele dlatego też warto dobrze się rozeznać zanim wybierzemy jakiś jeden konkretny ośrodek. Wiadomo, że każdemu zależy na bardzo dobrych specjalistach którzy nam pomogą. I w takim przypadku bardzo przyda się ten ośrodek leczenia uzaleznień Forest.
patrycjaś12_02

Re: jak pomóc hazardziście?

Post autor: patrycjaś12_02 »

Nie ma lepszej drogi w pokonaniu uzależnienia od hazardu niż skorzystanie z pomocy jakiegoś ośrodka, który docelowo się zajmuje uzależnieniami. Ze swojej strony jako osoba, która przeszła kilka ośrodków, polecę jeden, który znacząco wpłynął na moje życie i pomógł mi wejść na lepszą drogę, wolną od hazardu. https://wakeup24.pl/ ma indywidualne podejście do każdej osoby, nikt nie ocenia i przede wszystkim jest tam świetna kadra.
Annaś

Re: jak pomóc hazardziście?

Post autor: Annaś »

Najlepszym pomysłem będzie udanie się do ośrodka leczenia uzależnień, gdzie osoba uzależniona otrzyma profesjonalną pomoc od specjalistów. https://wakeup24.pl/osrodek-leczenia-uz ... bydgoszcz/ Ten prywatny ośrodek położony pod Warszawą dla osób z całej Polski ma świetną opiekę i świetne warunki. Specjalizują się w leczeniu hazardu, ale także alkoholizmu, narkomanii, lekomanii oraz depresji. Nikt nikogo tam nie ocenia i nie szykanuje, a cały pobyt jest anonimowy.
Eluńka

Re: jak pomóc hazardziście?

Post autor: Eluńka »

Warto byłoby się dobrze zastanowić nad tym, jak sobie poradzić z takimi problemami. Z doświadczenia Wam powiem, że rozmowy z psychologiem mogą być dla Was niesamowitym wsparciem w kontekście wzmocnienia swojej pewności siebie. W https://psychomedic.pl/psychiatra-lodz/ możecie liczyć na terapię, która pozwoli Wam przepracować Wasze uzależnienie. To świetne miejsce, sami sie o tym przekonajcie.
Gość

Re: jak pomóc hazardziście?

Post autor: Gość »

Wyleczenie uzależnienia od hazardu nie jest niestety możliwe. Hazardzista już przez resztę życia pozostanie uzależniony. Jedyne na co można liczyć to przejęcie kontroli nad chorobą, zamiast pozwalać, by to ona nas kontrolowała, a nawet to jest możliwe wyłącznie w ściśle określonych warunkach. Wyjście z nałogu jest bardzo trudną drogą, a żeby na powrót wpaść w uzależnienie po uszy wystarczy jeden zły krok.

Dlatego zachęcamy do kontaktu z ośrodkiem uzależnień Nowy Dzień. Wszelkie informacje maja Państwo na ich stronie internetowej https://nowy-dzien.pl/
ankaa

Re: jak pomóc hazardziście?

Post autor: ankaa »

Ostatnimi czasy rozważam możliwość zapisania się na sesje terapeutyczne oferowane przez https://www.kierunekrownowaga.pl Słyszałem, że tamtejsza terapia jest prowadzona na wyjątkowo profesjonalnym poziomie, a personel dysponuje znacznym doświadczeniem w tej dziedzinie.
wikii

Re: jak pomóc hazardziście?

Post autor: wikii »

Moje przekonanie opiera się na tym, że skorzystanie z usług dostępnych na stronie https://ctmozaika.pl/ to rozważny wybór. Terapia oferowana przez ten portal jest prowadzona z dużym profesjonalizmem, co sprawia, że stanowi on atrakcyjną opcję dla osób poszukujących wsparcia psychologicznego. Również dostępność terminów jest godna uwagi.
ODPOWIEDZ