biznes

Ciekawe informacje ze świata, ciekawostki, newsy.
Włodzimierz

biznes

Post autor: Włodzimierz »

Cześć. Mam 26 lat i mieszkam w małej wiosce, w której mieszka około 5-6 tysięcy osób. Zaraz po studiach zacząłem zarabiać i teraz nadeszła chwila, kiedy uzbierałem już, moim zdaniem, całkiem niezłą kwotę (ok. 8 tys. USD) Na wsi w zasadzie pracy jako takiej nie ma, i zacząłem myśleć o założeniu własnej firmy. Ale z natury moja passa przedsiębiorczości albo tkwi gdzieś bardzo głęboko, albo jej tam nie ma, ponieważ nic wydajnego nie przychodzi mi do głowy. Właściwie to dlatego tu przyjechałem.

Miałem jakieś przybliżone przemyślenia na temat punktu sprzedaży produktów mlecznych, ponieważ nigdzie go nie mamy, ale myślę, że istnieje duże ryzyko, że nie będziemy sprzedawać produktów i pozostaniemy w locie. Mam pokoik około 20 metrów kwadratowych, myślałem o zainstalowaniu jakiejś maszyny do małej produkcji, ale cokolwiek wymyślę, mam wątpliwości co do tego, że będą punkty do sprzedaży produktów. Dlatego byłbym wdzięczny, przedsiębiorcy odnoszący sukcesy, za każdą myśl, pomysł, przemyślenie w tej sprawie.
Władysław

Re: biznes

Post autor: Władysław »

Coraz więcej przedstawicieli małych firm, zarówno przedsiębiorców, jak i przedsiębiorstw, zdaje sobie sprawę, że nie da się prowadzić pełnej księgowości bez specjalisty, a nieopłacalne jest utrzymywanie księgowego na kadrach. W przypadku dużych i średnich firm bardziej opłacalne i wygodniejsze jest również przeniesienie usług księgowych do zewnętrznych specjalistów. Progress Holding pomaga biznesmenom w rozwiązywaniu takich problemów
Oluś23

Re: biznes

Post autor: Oluś23 »

Co do biznesu to od jakiegoś czasu chodzi za mną otworzenie biznesu związanego z rolnictwem. Jest to jednak biznes trudny i potrzeba tu sporo wiedzy na temat upraw. Sprawdźcie sobie np. http://www.mz-pan.pl/co-wplywa-na-wyleganie-zboz/. Tam są bardzo fajne informacje na ten temat.
Awatar użytkownika
bunia91
Posty: 362
Rejestracja: 31 mar 2019, 23:47

Re: biznes

Post autor: bunia91 »

Czy wiesz RFID co to? Jeśli nie, a temat nieco Cię zaciekawił z biznesowego punktu widzenia, to serdecznie zapraszam do zajrzenia na stronę https://www.aska.com.pl/blog/wpis/46,cz ... ym-sa.html gdzie trafisz na wszelkie wymagane szczegóły i informacje, które pozwolą Ci na zrozumienie i ewentualne złożenie zamówienia. Obecnie warto inwestować w szybsze działania, aby klienci byli zadowoleni.
źak

Re: biznes

Post autor: źak »

Jeżeli interesuje was inspekcja elektroniki, to proponuję zajrzeć na stronę sklepu paktel.pl Z tego co widziałam, to mają w ofercie profesjonalne mikroskopy i wideomikroskopy. Wystarczy zapytać o cenę, a wszystko będzie jasne :) Dajcie znać, czy znacie ten sklep.
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 446
Rejestracja: 31 sie 2019, 21:19

Re: biznes

Post autor: mczay »

Niezależnie jaki biznes będziesz prowadził to ja ci polecam tutaj https://www.globewings.net/pl/finanse/o ... ertom.html przeczytać artykuł o outsourcingu. Piszą tam dokładniej o zleceniu obliczania wynagrodzenia firmie zewnętrznej co może ci przynieść oszczędności czasu i pieniędzy. Rozważ taką opcję bo na prawdę warto.
Awatar użytkownika
tywinlannister
Posty: 572
Rejestracja: 05 maja 2019, 12:02

Re: biznes

Post autor: tywinlannister »

Jeśli szukasz sprawdzonego laboratorium badawczego, a także agencji certyfikacji produktów, to myślę, że u predom.com.pl na pewno znajdziesz tego typu usługi. Więcej informacji na ich temat możesz uzyskać poprzez przejrzenie sobie ich strony. Tam są zawarte wszelkie niezbędne szczegóły.
Linda2

Re: biznes

Post autor: Linda2 »

Dobrą opcją jest sklep internetowy, ale do niego trzeba dobrać dobrych przewoźników. Myślę, że strona: https://www.apaczka.pl/oferta/przewoznicy/ wiele wyjaśni w tym temacie. Można tutaj dokładnie zapoznać się z różnymi ofertami firm kurierskich. Polecam!
anka

Re: biznes

Post autor: anka »

Według mnie dostęp do szybkich środków finansowych, szczególnie w trudnych czasach, jest niezbędny dla przedsiębiorców, aby utrzymać się na powierzchni. Bywa tak że klienci zalegają z fakturami, wówczas faktoring jest doskonałym narzędziem do szybkiego uzyskania gotówki. AFORTI Factor Polska oferuje produkty faktoringu bez regresu wraz z pakietem dodatkowych korzyści, które wspierają efektywne zarządzanie portfelem należności.
potka

Re: biznes

Post autor: potka »

Prowadzenie nowoczesnego biznesu wymaga niezawodnych systemów komunikacyjnych. https://ascs.pl/ specjalizuje się w dostarczaniu dopasowanych rozwiązań komunikacyjnych, które są idealne dla każdej branży. Ich rozwiązania są zaprojektowane tak, aby spełniać obecne i przyszłe potrzeby, ułatwiając pracownikom wykonywanie ich pracy.
Awatar użytkownika
kasiunia
Posty: 59
Rejestracja: 13 mar 2019, 18:17

Re: biznes

Post autor: kasiunia »

Czy znacie portal technologiczny Itwiz.pl ? To swego rodzaju IT news , czyli najważniejsze informacje ze świata informatyki i nie tylko, jakie mogą się przydać w twojej firmie. Dowiecie się z tego serwisu w jakim kierunku zmierza branża IT i czego można się po niej spodziewać w najbliższych latach. Uważam ,że akurat w takich sprawach warto być na bieżąco.
Sławomir

Re: biznes

Post autor: Sławomir »

Od wielu lat prowadzę własną firmę i zdaje sobie sprawę z tego jak wazna jest współpraca ze specjalistami w danej branży. Dlatego mogę Wam polecić bardzo interesujący artykuł na temat outsourcingu w branży IT - https://rynekinformacji.pl/outsourcing- ... del-pracy/ .
horis

Re: biznes

Post autor: horis »

Z tego co wiem, inwestycja w opakowania foliowe to dobry pomysł dla właścicieli firm. Warto zapoznać się z wyborem opakowań foliowych oferowanych przez https://yanko.com.pl/. Uważam, że te lekkie i łatwe do przenoszenia torby są warte wzięcia pod uwagę przy przechowywaniu i transporcie przedmiotów.
Gorzki

Re: biznes

Post autor: Gorzki »

Obowiązek składania sprawozdań finansowych dotyczy głównie spółek handlowych, w tym spółek z o.o. oraz spółek akcyjnych. Są one zobowiązane do przygotowywania i przedstawiania sprawozdań finansowych w odpowiednich terminach. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na https://zw.pl/kto-ma-obowiazek-skladani ... ych,151133 i sprawozdania te są niezbędne do oceny kondycji finansowej firmy przez akcjonariuszy, inwestorów oraz inne zainteresowane strony.
klaryk

Re: biznes

Post autor: klaryk »

Aby przenieść swój biznes na wyższy poziom, audyt organizacji firmy jest koniecznością. Profesjonalny audyt organizacji może pomóc zidentyfikować potencjalne obszary wymagające poprawy i pomóc w opracowaniu strategii sukcesu. Jest to świetna okazja, aby upewnić się, że firma działa wydajnie,
kapiczek

Re: biznes

Post autor: kapiczek »

Systemy komunikacyjne są jednym z najważniejszych narzędzi dla firm. Zapewniają szybkie i bezpieczne dostarczanie właściwych informacji. Dzięki https://ascs.pl/ firmy mogą znaleźć najlepsze systemy komunikacyjne dostosowane do ich potrzeb. Od domofonów po systemy komunikacyjne, firma zapewnia najwyższej jakości rozwiązania, które gwarantują bezpieczną i wydajną komunikację. Dzięki odpowiednim systemom komunikacyjnym firmy mogą łatwo poprawić swoją produktywność i współpracę. Inwestowanie w odpowiednie systemy komunikacyjne może pomóc firmom zaoszczędzić czas, pieniądze i wysiłek.
Awatar użytkownika
arbuzek
Posty: 180
Rejestracja: 17 sie 2020, 12:49

Re: biznes

Post autor: arbuzek »

Jeśli już poruszamy temat biznesu, to ostatnio zwróciła moją uwagę oferta produktów poliuretanowych. Widziałam, że firma https://produktypoliuretanowe.pl/elemen ... uretanowe/ specjalizuje się w ich produkcji. Czy ktoś z was miał już styczność z ich usługami? Chętnie poznałabym wasze opinie na ten temat.
ping

Re: biznes

Post autor: ping »

Jeżeli mogłabym wam coś podpowiedzieć, to w sprawie zakupu pokrywy do kanałów najlepiej skontaktować się z jakąś profesjonalną firmą. Ostatnio widziałam, że sporo ciekawych propozycji w tym zakresie można znaleźć między innymi w https://pokrywynajazdowe.pl/pokrywy-do-kanalow/ . Skontaktujcie się z nimi, a myślę że nie będziecie żałować.
Giga5

Re: biznes

Post autor: Giga5 »

Co do prowadzenia firmy, w podejściu do klienta coraz większe znaczenie ma sprzedaż doradcza , która opiera się na budowaniu relacji i zaufania. Taka forma sprzedaży wymaga nie tylko wiedzy o produkcie, ale również umiejętności zrozumienia i rozwiązania problemów klienta. Dobrze jest wybrać partnera, który pomoże wdrożyć takie podejście w naszej firmie.
owi839

Re: biznes

Post autor: owi839 »

Jeśli Wasz biznes przykładowo opiera się na sprzedaży, to powinniście rozważyć taką opcję, jak nowoczesna sprzedaż . Polega ona na tym, że inwestuje się w urządzenia, które dają możliwość samoobsługi każdemu klientowi. Najlepszym przykładem są tutaj kasy samoobsługowe, które spotykane są teraz w coraz większej liczbie sklepów.
Krysti8

Re: biznes

Post autor: Krysti8 »

Warto jest zadbać swoich pracowników z grupowym ubezpieczeniem. Takie rozwiązanie przekłada się na większe zaangażowanie i lojalność zespołu. Więcej informacji znajdziesz np. tutaj: https://www.ergohestia.pl/dla-firmy/ube ... pieczeniu/ Inwestuj w zdrowie i bezpieczeństwo swojej firmy. Takie ubezpieczenie to klucz do zadowolenia Twoich pracowników.
ODPOWIEDZ