Nasz nowy dom

Rozmawiamy tu o wszystkim, co jest ważne w życiu - o tym, jaka filozofia jest Wam bliska. Podzielcie się swoim podejściem do życia, rodziny, miłości i kariery.
zióta

Nasz nowy dom

Post autor: zióta »

Budując dom warto zastanowić się nad montażem instalacji fotowoltaicznej, tym bardziej że można uzyskać na nią dotację. Fotowoltaika to inwestycja, która zwraca się już po kilku latach. U mnie panele założyła firma https://eeef.pl/o-nas/ i jestem naprawdę zadowolona, bo sam montaż odbył się szybko i profesjonalnie.
Maryś

Re: Nasz nowy dom

Post autor: Maryś »

Jeśli zamierzacie budować nowy dom to z reguły macie już upatrzone miejsce, gdzie chcielibyście go wybudować. Następnym, bardzo ważnym etapem jest wybór projektu budowlanego. Wybierając projekt nie musimy się śpieszyć , bo w tym wypadku pośpiech nie jest dobrym doradcą. Nam polecono pracownię architektów Mg Projekt - https://www.mgprojekt.com.pl/ , tam jest bardzo duży wybór dobrych projektów budowlanych.Dodatkowo zyskaliśmy pakiet projektów dodatkowych o wartości ponad 1.6 tys. zł w tym projekt szamba oraz ogrodzenia.
Płaza

Re: Nasz nowy dom

Post autor: Płaza »

Maryś pisze: ↑ Nam polecono pracownię architektów Mg Projekt - https://www.mgprojekt.com.pl/ , tam jest bardzo duży wybór dobrych projektów budowlanych.
O, my właśnie w tej pracowni zamówiliśmy niedawno projekt Hanka 3 https://www.mgprojekt.com.pl/hanka-3. Dom jest idealny dla nas, tak jakby ktoś zaprojektował go wsłuchując się w nasze potrzeby - 176 m2, trzy duże sypialnie, dwie łazienki i dodatkowa toaleta, gabinet dla męża i ogromny salon z jadalnią. W końcu będziemy mieli miejsce na duży stół! Polecam wam tę pracownię, w żadnym innym miejscu nie widziałam tylu ciekawych projektów.
oliś94933

Re: Nasz nowy dom

Post autor: oliś94933 »

Na fotowoltaice przede wszystkim mozna naprawde nieźle zarobić. Mimo że inwestycja na wstępie jest dosyć kosztowna, z tego co jest napisane tutaj https://dong.net.pl/dom-i-wnetrza/panel ... rolnictwa/ średnio po kilku latach koszt się zwraca, a przez kilkadziesiąt następnych lat panele generują zyski dość dużego rzędu. Myślę, że jak najbardziej warto się zaciekawić informacjami. Coraz więcej osób wybiera taką opcję, więc i ja serdecznie Wam polecam.
Łania

Re: Nasz nowy dom

Post autor: Łania »

My też zdecydowaliśmy się na kupno gotowego projektu domu, ale też na budowę domu z gotowych elementów - takie rozwiązanie z naszej okolicy oferuje firma Mabudo https://www.mabudo.com i mają bardzo dobre opinie. Mnie przekonuje to rozwiązanie, dom zostanie wybudowany naprawdę szybko, liczę, że tegoroczna gwiazdka będzie już u nas :)
rybuś

Re: Nasz nowy dom

Post autor: rybuś »

Nasz nowy dom niedługo stanie, w końcu udało nam się dostać kredyt :) Mocno zastanawialiśmy się nad kwestią gospodarki energią i sporo w tym temacie czytałam na przykład tu https://gramwzielone.pl/systemy-fotowol ... ?v=1&sid=1 . Oboje z mężem doszliśmy do wniosku, że warto postawić na panele fotowoltaiczne, gdyż dzięki nim zyskamy dostęp do darmowej energii, a sama inwestycja w ten sposób bardzo szybko się zwróci. Czy Wy również stawiacie na fotowoltaikę?
KamilaŚ

Re: Nasz nowy dom

Post autor: KamilaŚ »

Ja zawsze chciałam mieszkać w bloku bo całe życie mieszkałam w domu jednorodzinnym z rodzicami i wiem ile jest przy tym obowiązku. Kiedy wyprowadziłam się z domu i założyłam swoją rodzinę i kupiliśmy swoje mieszkanie od https://www.apartamentykrosno.pl/aktual ... inwestycja to powiem wam, że odżyłam i wiem, po powrocie z pracy nie czeka mnie grabienie liści i koszenie trawy. Mieszkanie kupiliśmy za bardzo atrakcyjną cenę wiec polecam !
Ćma

Re: Nasz nowy dom

Post autor: Ćma »

Nowy dom możesz mieć od dewelopera, albo możesz kupić od kogoś. A może masz ziemię i chcesz wybudować swój nowy dom? A jak nie masz wizji jak ma wyglądać ten nowy dom? To wtedy polecam firmę https://projektyzwizja.pl/ . Znajdziesz tutaj gotowe projekty omów które mogą wpaść w oko i możesz je wykorzystać.
Żwawy

Re: Nasz nowy dom

Post autor: Żwawy »

Dla przedsiębiorców, którzy cenią sobie wysoką jakość i funkcjonalność przestrzeni biznesowych, aglomeracja śląska staje się coraz bardziej atrakcyjna. Deweloperzy, zdając sobie sprawę z tych oczekiwań, proponują nowoczesne lokale usługowe, które można dokładnie przejrzeć na stronie https://atal.pl/inwestycje/lokale-uslug ... -uslugowe/ i lokale te spełniają standardy niezbędne do prowadzenia nowoczesnego biznesu.
Jaga

Re: Nasz nowy dom

Post autor: Jaga »

Planując budowę nowego domu, warto zwrócić uwagę na nowoczesne systemy grzewcze, które są zarówno efektywne, jak i ekologiczne. Pompa woda powietrze to jedno z takich rozwiązań, które wykorzystuje energię odnawialną do ogrzewania budynku. Tego typu systemy są coraz bardziej popularne ze względu na swoje liczne zalety. To inwestycja, która przynosi korzyści na długie lata.
ODPOWIEDZ