Ciekawe kierunki studiów

Rozmawiamy tu o wszystkim, co jest ważne w życiu - o tym, jaka filozofia jest Wam bliska. Podzielcie się swoim podejściem do życia, rodziny, miłości i kariery.
Awatar użytkownika
Trimp
Posty: 160
Rejestracja: 24 cze 2019, 11:51

Ciekawe kierunki studiów

Post autor: Trimp »

sama ostatecznie zdecydowałam się na kierunek zarządzanie projektami :https://www.wszop.edu.pl/kierunki-studi ... 255,54,255
mam nadzieję, że się dostanę bo kierunek to super sprawa. Chcę szukać pracę w agencjach eventowych i impresariatach, urzędach miast i gmin, klubach sportowych, instytucjach kultury i nowoczesnych obiektach widowiskowo-sportowych.
Awatar użytkownika
emkaa922
Posty: 120
Rejestracja: 04 kwie 2019, 14:35

Re: Ciekawe kierunki studiów

Post autor: emkaa922 »

Ofertę studiów I i II stopnia możecie znaleźć sobie na stronie takiego miejsca, jak Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie Jestem przekonana, że w całej ofercie każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego, ponieważ jest to duża uczelnia dysponująca kierunkami dla osób, które w odpowiedni sposób chcą się dalej kształcić.
Awatar użytkownika
Brenda
Posty: 41
Rejestracja: 27 lis 2019, 2:01

Re: Ciekawe kierunki studiów

Post autor: Brenda »

A może controlling finansowy ? Co o tym myślicie? Ja jestem zdania, że wybór kierunku studiów powinien być związany z naszymi zainteresowaniami.
Awatar użytkownika
Teremorele
Posty: 236
Rejestracja: 13 sie 2019, 13:26

Re: Ciekawe kierunki studiów

Post autor: Teremorele »

pójście na studia to bardzo dobry pomysł, musisz tylko wybrać odpowiedni kierunek tak by był on opłacalny. Może weź pod uwagę ten https://www.wszop.edu.pl/kierunki-studi ... 0,54,17845. Moim zdaniem jest to ciekawy, przyszłosciowy kierunek.
Awatar użytkownika
Kamilka
Posty: 579
Rejestracja: 08 maja 2019, 13:18

Re: Ciekawe kierunki studiów

Post autor: Kamilka »

A czy żeby zostać trenerem personalnym, trzeba ukończyć jakieś konkretne studia? Pytam, ponieważ widziałam na stronie internetowej http://szkolenia-kargroup.elk.pl/kurs-t ... ersonalny/ kurs na trenera personalnego i zastanawiam się, czy warto sobie takie szkolenie zrobić. Czy to wystarczy, aby być dobrym trenerem?
Awatar użytkownika
tomaszegrest
Posty: 2
Rejestracja: 14 maja 2020, 19:51

Re: Ciekawe kierunki studiów

Post autor: tomaszegrest »

Ja rozważam coś związanego z pracą urzędową, albo jakimiś studiami, gdzie przedsiębiorczość gra pierwsze skrzypce :) Teraz na topie są bardzo zamówienia publiczne. Szkolenia w Lublin bardzo ciekawe organizują na ten temat, można tutaj poczytać: https://www.apexnet.com.pl/szkolenia-ot ... zne/Lublin. Byłem niedawno i warto. Ciekawe rzeczy mówią, fajne zarówno dla studentów, jak i przedsiębiorców.
Awatar użytkownika
reiva
Posty: 125
Rejestracja: 27 maja 2019, 13:41

Re: Ciekawe kierunki studiów

Post autor: reiva »

Kierunki medyczne są bardzo na czasie, takich specjalistów wciąż brakuje więc ze znalezieniem pracy nie będzie problemów. Ja sama jestem na pielęgniarstwie na Mazowieckiej Uczelni Medycznej https://mum.edu.pl/studia-licencjackie-pielegniarstwo/. Wysoki poziom, bogate zaplecze dydaktyczne, duzo zajęć praktycznych w placówkach medycznych. Wykładowcy i zajęcia też ok.
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 155
Rejestracja: 03 sty 2020, 14:53

Re: Ciekawe kierunki studiów

Post autor: maksik »

Ciekawym kierunkiem mogą być studia medyczne. Można wpisać w wyszukiwarkę studia podyplomowe osteopatia i mamy bardzo dużo informacji na ten temat oraz o uczelniach, które ten kierunek oferują. Wszystko jednak zależy od naszych zainteresowań.
Kaźka

Re: Ciekawe kierunki studiów

Post autor: Kaźka »

Również uważam, że kierunki medyczne oraz pielęgniarskie są na pewno warte uwagi. Trzeba wtedy nastawić się na dużo nauki i kształcenie nawet po zakończeniu studiów. W wolnych chwilach warto sięgać po literaturę fachową (np. pielęgniarstwo chirirgiczne książki - https://pzwl.pl/Pielegniarstwo/Pielegni ... 761,k.html) żeby nabywać nową wiedze i doskonalić umiejętności.
Awatar użytkownika
jimy5
Posty: 81
Rejestracja: 19 lis 2019, 22:24

Re: Ciekawe kierunki studiów

Post autor: jimy5 »

Kierunki związane z IT np. informatyczne systemy zarządzania https://vizja.pl/studia-wyzsze/systemy- ... ,ws53.html to kierunki, które mogą dać po studiach szanse na dobre zatrudnienie. Dobrze sprawdzić takie trendy, zanim podejmiemy decyzję.
Marlin Ć

Re: Ciekawe kierunki studiów

Post autor: Marlin Ć »

Ogólnie kierunki IT na AEH w Warszawie są ciekawe. Mają specajlizację z programowania baz danych, projektowania aplikacji mobilnych czy programowania gier komputerowych. Nie dość że są to ciekawe kierunki związane często z hobby młodych osób ale i dające realne możliwości dostania dobrej pracy w softwerehousach.
Awatar użytkownika
rybitwa
Posty: 226
Rejestracja: 11 mar 2019, 11:40

Re: Ciekawe kierunki studiów

Post autor: rybitwa »

Programowanie to przyszłość zgadzam sie. Choć niestety nie każdy ma predyspozycje ;) Ja jestem na AEH w Warszawie ale na rachunkowości, bo to jest akurat to co w życiu chcę robić i już widzę, że dobrze wybrałam
Bożenaaaa

Re: Ciekawe kierunki studiów

Post autor: Bożenaaaa »

Zastanawiałam się ostatnio jakie studia wybrać po ukończeniu liceum. Mimo tego, że maturę zdaje dopiero na wiosnę - chcę już określić się na przyszłość :) Moi rodzice chcą mnie zatrudnić w swojej firmie, jednak myślę, że studia zaoczne Zarządzanie będą strzałem w 10! W tygodniu mogę pracować, a w weekend uczyć się! Poza tym ten kierunek nauczy mnie jak zarządzać firmą :)
Awatar użytkownika
paniola
Posty: 96
Rejestracja: 12 mar 2019, 11:39

Re: Ciekawe kierunki studiów

Post autor: paniola »

Warto wybrać studia gdzie można stosunkowo prosto znaleźć pracę i liczyć na dobre zarobki. Uważam ,że właśnie takim perspektywicznym kierunkiem są studia podatkowe https://podyplomowe.vizja.pl/podatki .Doradztwo podatkowe jest pożądaną profesją w każdej firmie. Myślę więc ,że po takim kierunku studiów ze znalezieniem pracy nie będzie problemów.
Awatar użytkownika
Aleks22
Posty: 810
Rejestracja: 19 lip 2019, 12:57

Re: Ciekawe kierunki studiów

Post autor: Aleks22 »

Zarządzanie to na pewno jeden z ciekawszych kierunków, ponieważ może się na nim nauczyć, jak skutecznie zarządzać pracownikami. Ogólnie polecam też zajrzeć na https://leadership-center.pl/fundament- ... rojektami/, gdzie możesz znaleźć szkolenie z zarządzania projektami, które na pewno też Ci się przyda.
Awatar użytkownika
emka
Posty: 115
Rejestracja: 07 sty 2019, 15:39

Re: Ciekawe kierunki studiów

Post autor: emka »

Moim zdaniem warto też rzucić okiem, co do zaoferowania ma Państwowa Uczelnia im. Stefana Batorego: https://www.pusb.pl/ . Widziałam w ich ofercie wiele różnych kierunków studiów. Myślę, że każdy znajdzie u nich coś dla siebie.
Awatar użytkownika
bunia91
Posty: 362
Rejestracja: 31 mar 2019, 23:47

Re: Ciekawe kierunki studiów

Post autor: bunia91 »

Dalsze rozwijanie swoich kompetencji w temacie edukacji już po studiach jest niezwykle ważne. Dobre studia podyplomowe Bytom są po doskonałym elementem pozwalającym na rozwinięcie sowich kompetencji. Polecam zatem sprawdzić https://www.elpax.pl/studia/studia-podyplomowe.html gdzie znajdziesz sporo ciekawych kierunków, które zdecydowanie mogą być pozytywnym akcentem w karierze.
sylwią

Re: Ciekawe kierunki studiów

Post autor: sylwią »

A może pielęgniarstwo ? Nie od dziś wiadomo, ze tego typu specjalistów bardzo brakuje w naszej służbie zdrowia... Ja sama zdecydowałam się na takie studia i teraz po 2 latach nie żałuję. Jeśli chodzi o uczelnie to ze swojej strony polecam MUM w Warszawie https://mum.edu.pl/studia-licencjackie-pielegniarstwo/. Wysoki poziom, ciekawe zajęcia, doświadczona kadra wykładowców.
Anoś

Re: Ciekawe kierunki studiów

Post autor: Anoś »

Z zawodu jestem fizjoterapeutą, rehabilitantem i planuję studia uzupełniające, podyplomowe, ale kiedy świat wróci do normalności. Póki co na pewno wybiorę się na kurs z metody BeBo, czyli prawidłowego wykonywania treningu mięśni dna miednicy https://www.beckenboden.com/pl/ uważam, że to temat bardzo na czasie.
starś

Re: Ciekawe kierunki studiów

Post autor: starś »

rybitwa pisze: ↑07 lis 2020, 16:43 Programowanie to przyszłość zgadzam sie. Choć niestety nie każdy ma predyspozycje ;) Ja jestem na AEH w Warszawie ale na rachunkowości, bo to jest akurat to co w życiu chcę robić i już widzę, że dobrze wybrałam
wiele zależy od samego człowieka, jak wykorzysta nabyte umiejętności. a jeśli chodzi o tę uczelnie o której mówisz to ona przekazuje wszechstronną wiedzę i można podjąć się wielu różnych zawodów po zdobyciu dyplomu
Aśka_

Re: Ciekawe kierunki studiów

Post autor: Aśka_ »

Ukończyłam już studia I stopnia na kierunku architektura, natomiast zaczęłam się zastanawiać, czy jest to coś, co bym chciała robić całe życie. Myślę nad tym, aby zapisać się na studia podyplomowe. Tutaj https://www.ssw-sopot.pl/studia-podyplomowe/ mają ciekawe kierunki. Zastanawiam się tylko, który wybrać. Zależy mi, aby studia przydały mi się w życia niezależnie jaka drogę zawodową bym wybrała.
Ana78

Re: Ciekawe kierunki studiów

Post autor: Ana78 »

Studia powinniśmy wybierać zgodnie z zainteresowaniami. Jeśli szukacie uczelni w Nowym Sączu to polecam Wyższą Szkołę Biznesu, w szczególności kierunek neuropsychologia studia podyplomowe. Również znajdziecie w ofercie kierunki związane z zarządzaniem czy informatykę, świetni wykładowcy i wysoki poziom nauczania, polecam.
justyna89

Re: Ciekawe kierunki studiów

Post autor: justyna89 »

Ana78 pisze: ↑07 paź 2021, 11:17 Studia powinniśmy wybierać zgodnie z zainteresowaniami. Jeśli szukacie uczelni w Nowym Sączu to polecam Wyższą Szkołę Biznesu, w szczególności kierunek neuropsychologia studia podyplomowe. Również znajdziecie w ofercie kierunki związane z zarządzaniem czy informatykę, świetni wykładowcy i wysoki poziom nauczania, polecam.
SUper pomysl, bardzo ciekawy kierunek. Mnie interesują bardziej przedmioty scisle i wlasnie nad takimi studiami sie zastanawiam,co sądzicie o tym https://www.ssw-sopot.pl/ ? Z chęcią zapoznam się z waszymi opiniami, zalezy mi na tym,by studiowac w Sopocie. A wy gdzie studiujecie?
łuk456

Re: Ciekawe kierunki studiów

Post autor: łuk456 »

justyna89 pisze: ↑08 lis 2021, 21:43
Ana78 pisze: ↑07 paź 2021, 11:17 Studia powinniśmy wybierać zgodnie z zainteresowaniami. Jeśli szukacie uczelni w Nowym Sączu to polecam Wyższą Szkołę Biznesu, w szczególności kierune podyplomowe. Również znajdziecie w ofercie kierunki związane z zarządzaniem czy informatykę, świetni wykładowcy i wysoki poziom nauczania, polecam.
SUper pomysl, bardzo ciekawy kierunek. Mnie interesują bardziej przedmioty scisle i wlasnie nad takimi studiami sie zastanawiam,co sądzicie o tym ? Z chęcią zapoznam się z waszymi opiniami, zalezy mi na tym,by studiowac w Sopocie. A wy gdzie studiujecie?
Właśnie chętnie poszłabym na studia
Awatar użytkownika
Aleks22
Posty: 810
Rejestracja: 19 lip 2019, 12:57

Re: Ciekawe kierunki studiów

Post autor: Aleks22 »

Witam.
Czy znacie może taki kierunek: https://www.ssw-sopot.pl/business-and-languages/ ?
Business and Languages to połączenie studiów biznesowych, ekonomicznych z intensywną nauką dwóch języków obcych.
Na studiach Business and Languages zajęcia z języków obcych stanowią 50 % programu studiów. Obowiązkowy jest język angielski, zaś do wyboru: niemiecki, szwedzki, hiszpański.
Jestem nim bardzo zainteresowany.
Co o nim myślicie?
Pozdrawiam Serdecznie.
Marlenaa

Re: Ciekawe kierunki studiów

Post autor: Marlenaa »

Dokladnie!!! Powinnismy tak wybierac, żeby robic w zyciu to co nas tak naprawde interesuje, dlatego wlasnie zdecydowalam sie na pedagogike https://uczelniakorczaka.pl/ na tej uczelni ;) duzo osob ją poleca ze wzgledu na poziom nauczania
abeczka

Re: Ciekawe kierunki studiów

Post autor: abeczka »

Teraz jest bardzo wiele wartych uwagi ofert studiów i szkoleń skierowanych do pedagogów więc warto się rozejrzeć i poczytać. W tym kierunku zdecydowanie warto się kształcić
bassilka

Re: Ciekawe kierunki studiów

Post autor: bassilka »

Na pewno warto zwrócić uwagę na studia podyplomowe oferowane na https://www.podyplomowka.edu.pl/zapisy- ... odyplomowe. Z tego co wiem, rekrutacja wciąż trwa, nie ma tu zjazdów, wykłady odbywają się online. Bez wątpienia warto to sobie sprawdzić, aby dowiedzieć się więcej o oferowanych studiach.
Moneka

Re: Ciekawe kierunki studiów

Post autor: Moneka »

Takich kierunków jest wiele :) myślę, ze wciąż bardzo popularna jest psychologia i wiele osób decyduje się właśnie na ten kierunek. Jeśli chodzi o konkretną uczelnię to na pewno warto wspomnieć tu o Warszawskiej Akademii Medycznej https://wam.edu.pl/studia-psychologia/. Studia jednolite magisterskie, dostępne w trybie stacjonarnym oraz zaocznym. Wysoki poziom, świetni wykładowcy.
Awatar użytkownika
arbuzek
Posty: 180
Rejestracja: 17 sie 2020, 12:49

Re: Ciekawe kierunki studiów

Post autor: arbuzek »

Sprawdzenie oferty tej uczelni może być wartościowe, zwłaszcza jeśli interesują cię studia z filologii angielskiej, dostępne pod adresem: https://ult.edu.pl/studia/filologia-angielska-2/. Osobiście uważam, że studia stanowią lepszą opcję niż nauka języka w szkole, jeśli chodzi o zdobywanie wiedzy. Przejrzyj ofertę, a z pewnością znajdziesz coś, co spełni Twoje oczekiwania.
Awatar użytkownika
blanka
Posty: 143
Rejestracja: 30 lis 2019, 10:19

Re: Ciekawe kierunki studiów

Post autor: blanka »

A kierunki medyczne? Jeśli ktos jest zainteresowany, to teraz ta szkola prowadzi rekrutacje https://www.collegium.com.pl/ , mozna sie u nich uczyc wieczorowo i w weekendy, moim zdaniem bardzo fajna opcja
Frans

Re: Ciekawe kierunki studiów

Post autor: Frans »

Działania i studia to przede wszystkim pomysł na przyszłość, który trzeba uwzględnić w szerszym rozumieniu. Na pewno warto zwrócić uwagę na kwestię dopasowania do swoich potrzeb. Warto sprawdzić studia licencjackie w Wałbrzychu w https://www.ans.edu.pl/ gdzie trafisz na świetnie dopasowany zespół i doskonałe przygotowanie w wyznaczonym przez siebie kierunku.
alicja00

Re: Ciekawe kierunki studiów

Post autor: alicja00 »

Mozliwości jest jak widać wiele, wszystko zależy od tego co chcecie robić w przyszłości, w życiu zawodowym. Jesli planujecie pracować jako fizjoterapeuta czy psycholog to papiery warto złozyć na Warszawską Akademię Medyczną :) wysoki poziom zajęć, super kadra wykładowców, dużo ćwiczeń i praktyk.
kasia

Re: Ciekawe kierunki studiów

Post autor: kasia »

No fizjoterapia moim zdaniem super kierunek i z tego co zaobserwowalam, to calkiem duzo osob poleca tą uczelnia https://www.wsf.wroc.pl/ , wiec na pewno warto sie zapoznac z ofertą ;)
ODPOWIEDZ