Remont - całego domu czy po jednym pomieszczeniu?

Lubisz swój dom? Pasjonujesz się aranżacją wnętrz? Znasz triki, którymi chcesz się podzielić? Napisz o tym!
Awatar użytkownika
celebrytka
Posty: 358
Rejestracja: 25 lip 2019, 11:58

Remont - całego domu czy po jednym pomieszczeniu?

Post autor: celebrytka »

Co waszym zdaniem ma najwięcej zalet?
Tutaj https://www.awconstruction.pl/oferta/ widziałam taką ofertę.
Jest tam namiar na usługi remontowe Gliwice.
Można na tej podstawie wybrać ekipę, ale pytanie - czy lepiej jak już pakować się w remont to całego domu za jednym razem, czy po kawałku, bo taniej?
Co radzicie?
Awatar użytkownika
mariusz54
Posty: 56
Rejestracja: 27 lip 2020, 16:07

Re: Remont - całego domu czy po jednym pomieszczeniu?

Post autor: mariusz54 »

Zawsze gdy jesteśmy na to gotowi i decydując się na remont warto mieć jakiś zorganizowany plan działań oraz jasno okreslone cele które finalnie chcemy osiągnąć. Wydaje się być jasne, że remont mieszkania wiąże się ze sporymi nakładami finansowymi. Wykonując np. montaż płyt kartonowo - gipsowych tj. montaż sufitów podwieszanych czy montaż ścianek działowych możemy zaingerować w przestrzeń naszego domu / mieszkania. Przed decyzją nad demontażem ścian wykonując wyburzenia ścian trzeba pamiętać aby ewentualnie uzyskać wszelkie niezbędne pozwolenia. Należy wystrzegać się wszelkich aktów samowoli budowlanej, bo mogą nas dosięgnąć konsekwencje prawne, a w konsekwencji karne i/lub finansowe. Możliwości na aranżację i wykończenia wnętrz ograniczają jedynie nasza wyobraźnia i budżet. Istnieje praktycznie nieograniczona możliwość aranżacji. W internecie można znaleźć np. blog budowlany z którego można czerpać pomysły i inspiracje. Do najczęstszych prac wykończeniowych należą: wykonanie gładzi, położenie tynków, malowanie ścian, układanie płytek, układanie paneli podłogowych, montaż oświetlenia, tapetowanie, gruntowanie, a nawet montaż mebli. Dlatego decydując się na usługi firmy zewnętrznej (najczęstszy wybór) należy zaznajomić się z poprzednimi realizacjami danego wykonawcy. Niemniej (choć w moim odczucie jednak nie tak ważnym jak jakość) ważna jest cena relizacji. Warto zaznajomić się czy usługi budowlane danego wykonawcy nie są przesadnie drogie lub podejrzanie tanie. Tak, warto zwrócić uwagę, czy cena nie jest za niska w porównaniu do konkurencji, zdarza się bowiem, że niska cena jest jedynym atutem danego wykonawcy i nie warto skorzystać z jego usług ze względu na niską jakość wykonania. Można też zasięgnąć opinii znajomych lub rodziny otrzymując kontakt do danej firmy z polecenia. Warto wysłuchać co maja do powiedzenia poprzedni klienci. Ewentualne referencje również są mile widziane.
Awatar użytkownika
Daria23
Posty: 188
Rejestracja: 15 gru 2018, 20:23

Re: Remont - całego domu czy po jednym pomieszczeniu?

Post autor: Daria23 »

Niezależnie od tego czy to będzie remont konkretnego pomieszczenia czy całego domu, na pewno bardzo przydatny będzie dobrej jakości zestaw narzędzi - https://www.e-sas.pl/zielonydom/budowa-i-remont Porządne narzędzia pomoga wykonać samodzielnie większość prac remontowych, jak i zostaną z nami na przyszłość, kiedy znowu będziemy chcieli coś pozmieniać czy poprawić.
Awatar użytkownika
kaczmarek4
Posty: 119
Rejestracja: 03 sty 2019, 13:44

Re: Remont - całego domu czy po jednym pomieszczeniu?

Post autor: kaczmarek4 »

Uważam, że najlepszą opcją będzie zaangażowanie firmy budowlano-remontowej. Ja mogę polecić Wam usługi remontowe warszawa cennik: https://www.wawerbud.pl/cennik/ . Z usług tej firmy osobiście korzystałam.
ODPOWIEDZ