Kostka płukana do ogrodu?

Lubisz swój dom? Pasjonujesz się aranżacją wnętrz? Znasz triki, którymi chcesz się podzielić? Napisz o tym!
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 155
Rejestracja: 03 sty 2020, 14:53

Kostka płukana do ogrodu?

Post autor: maksik »

Na https://www.jadar.pl/19-faq/63-kostka-plukana.html dostępna jest oferta producenta na tak zwana kostkę płukaną. Czy ona nadaje się do ogrodu na ścieżki i na podjazd?
Awatar użytkownika
Ariel
Posty: 13
Rejestracja: 08 sty 2020, 12:45

Re: Kostka płukana do ogrodu?

Post autor: Ariel »

Sama w swoim ogrodzie mam kilka ścieżek wyłożonych kostką brukową płukaną, która świetnie imituje kamień. Nasz dom postawiony jest na lekkim wzniesieniu i początkowo bałam się, że ciężko będzie mi zaaranżować ogród. Z pomocą przyszły mi krawężniki łukowe zewnętrzne https://www.forbet.pl/karta-produktu/kr ... ny,59.html które prócz swojej oczywistej funkcji, świetnie sprawdzają się przy tworzeniu niewielkich murków oporowych, które uatrakcyjniają każdy ogród.
Awatar użytkownika
mariusz54
Posty: 56
Rejestracja: 27 lip 2020, 16:07

Re: Kostka płukana do ogrodu?

Post autor: mariusz54 »

Jeżeli zależy nam na świeżym wyglądzie elementów zewnętrznych naszego domu to musimy co pewien czas wykonywać niezbędne prace konserwacyjne. Podjazdy, alejki, ścieżki wymagają okresowych prac. Do takich prac należy czyszczenie kostki brukowej. Jeżeli jest wykonane poprawnie to przedłuży z pewnością walory wizualne okolic zewnętrznych domu. Warto także pamiętać o przeprowadzeniu zabiegu impregnacji, co z pewnością przedłuży żywotność danej powierzchni.
wargoś

Re: Kostka płukana do ogrodu?

Post autor: wargoś »

Kostka płukana zaliczana jest do szlachetnej kostki brukowej. Kostka płukana jest poddana wypłukiwaniu wierzchniej warstwy betonu dzięki czemu wygląda estetycznie. Poszczególne rodzaje różnią się grubością. Więcej jak i cenę kostki brukowej możecie zobaczyć na https://www.semmelrock.pl/warto-wiedzie ... kowa-cena/.
emiś03233

Re: Kostka płukana do ogrodu?

Post autor: emiś03233 »

Mnie jakoś najbardziej przekonuje tradycyjna kostka brukowa, bo ma najlepszą jakość i najlepiej w ogrodzie wygląda. Kostka brukowa to materiał, który można w sumie wszechstronne wykorzystać. Można ją wykorzystać do wykończenia tarasu, schodów, ścieżek. Ważne jednak jest również to, czym czyścić kostkę brukową, bo jest to też ważne. A wiadomo, że po pewnym czasie może coś nam się na nią wylać, czy może wyrastać mech. Warto się dowiedzieć jak temu zapobiec. Ale najpierw trzeba zacząć od dobrego producenta i ja polecam Wam https://kostbet.pl/
Ryśionek

Re: Kostka płukana do ogrodu?

Post autor: Ryśionek »

Najlepsza do ogrodu jest kostka brukowa lub granitowa. Do niej zalecam użyć fugi żywicznej, którą możecie kupić tutaj https://zafuguj.pl/kategoria-produktu/f ... ej-i-plyt/. Ma mnóstwo zalet, które powinny was przekonać do jej zastosowania. Główną jej zaletą jest to, że się nie wypłukuje, nawet pod wodą o wysokim ciśnieniu.
Awatar użytkownika
kolka
Posty: 203
Rejestracja: 28 mar 2019, 11:57

Re: Kostka płukana do ogrodu?

Post autor: kolka »

Kostkę mam w ogrodzie i wokół domu, ale nie płukaną tylko łupaną. Joniec taką ma w ofercie i od razu mi się spodobała. W wielu różnych kolorach, więc też można sobie bez problemu dopasować do całości. Jak są porobione różne ścieżki i placyki to jest o wiele ładniej.
ODPOWIEDZ