Produkcja żywności

Prowadzisz własną firmę? Zamierzasz stworzyć własną markę? To miejsce, w którym możesz o tym z nami porozmawiać!
Awatar użytkownika
tratatata
Posty: 227
Rejestracja: 08 cze 2019, 0:55

Produkcja żywności

Post autor: tratatata »

Czy przy produkcji żywności warto korzystać z półproduktów od sprawdzonych dostawców? zaczynamy produkcję i się zastanawiam. Czy lepiej bazować na świeżych produktach i wszystko przetwarzać samodzielnie.
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 446
Rejestracja: 31 sie 2019, 21:19

Re: Produkcja żywności

Post autor: mczay »

Hm a o jakie półprodukty chodzi? bo powiem CI na przykład, że farsze czy pasty warzywne można śmiało od firmy http://rogowski.net.pl/ zamawiać. To dostawca warzyw dla przemysłu spożywczego, zaopatruje różne firmy i ma naprawdę duże doświadczenie w tym zakresie. Warzywa pochodzą tylko z kontrolowanych upraw, na każdym etapie jest sprawdzana ich jakość i świeżość. Nie ma opcji czy coś z dostawą było nie tak. A poza świeżymi i marynowanymi warzywami mają także gotowe farsze czy pasty. Mają swoje przepisy ale są w stanie na zamówienie klienta też coś przygotować. I to wygodne rozwiązanie. Smak bardzo na tak, odchodzi pracy a masz już półprodukt jak to napisałaś.
Awatar użytkownika
Aleks22
Posty: 810
Rejestracja: 19 lip 2019, 12:57

Re: Produkcja żywności

Post autor: Aleks22 »

Zalezy mi na automatyzacji firm. Mam swoja firme,ktora zajmuje sie produkcja batonikow i zalezy mi na tym,aby przyspieszyc caly proces. Co sądzicie o wprowadzeniu robotow? https://corobotics.pl/ Jak to widzicie? Czy to się opłaci?
Awatar użytkownika
tywinlannister
Posty: 572
Rejestracja: 05 maja 2019, 12:02

Re: Produkcja żywności

Post autor: tywinlannister »

Jeżeli poszukujecie sklepu, w którym będzie mogli się zaopatrzyć się w zdrowe produkty, to polecam wam zajrzeć do sklepu : https://www.bee.pl/burak-wlasciwosci-wa ... a-678.html Mają duży wybór eko produktów spożywczych, więc na pewno uda wam się znaleźć coś ciekawego dla siebie. Ja robiłam już tam kilka razy zamówienie i byłam bardzo zadowolona
Awatar użytkownika
Aleks22
Posty: 810
Rejestracja: 19 lip 2019, 12:57

Re: Produkcja żywności

Post autor: Aleks22 »

Produkcja żywności to działalność bardzo mocno obwarowana przepisami. Wymaga szeregu szczegółowych badań i analiz. Nie tylko samej żywności, ale też pomieszczeń, maszyn, urządzeń, jak i pracowników, a nawet ich odzieży ochronnej. Sami korzystamy z takich badań mikrobiologicznych, które wykonuje dla nas https://hamilton.com.pl/oferta/badania- ... ologiczne/
Awatar użytkownika
Omamin
Posty: 86
Rejestracja: 15 sie 2019, 14:34

Re: Produkcja żywności

Post autor: Omamin »

Każdy biznes produkcyjny jest bardzo wymagający, musicie się na to przygotować. Tu bardzo ważne będzie szukanie odpowiednich automatyzacji. Tu firma https://wirautomation.pl z pewnością pomoże. Zajmują się tu automatyką przemysłową, zoptymalizujecie z ich pomocą wiele procesów w waszej firmie.
Awatar użytkownika
Aleks22
Posty: 810
Rejestracja: 19 lip 2019, 12:57

Re: Produkcja żywności

Post autor: Aleks22 »

Prowadząc firmę zajmującą się produkcją żywności, na pewno powinniście zainteresować się sklepem, w którym możecie kupić najnowocześniejsze komponenty, dzieki którym Wasz biznes może zwiększyć produktywność https://www.zasilacze-meanwell.pl/66-pw ... nianiedali.
Awatar użytkownika
siwa
Posty: 282
Rejestracja: 30 kwie 2019, 23:26

Re: Produkcja żywności

Post autor: siwa »

Jeśli zajmujecie się produkcją żywności, to na pewno tutaj https://corobotics.pl/ warto sobie zerknąć. Jest tam bowiem namiar na różnego typu roboty, które przede wszystkim pomagają w procesie produkcji. Wydatek może początkowo wydawać się spory, ale takie rozwiązanie daje duże oszczędności. Przekalkulujecie sobie wszystko dokładnie.
Awatar użytkownika
OliwierTos
Posty: 161
Rejestracja: 04 wrz 2019, 17:28

Re: Produkcja żywności

Post autor: OliwierTos »

Na ten moment jeżeli będziecie na etapie poszukiwań profesjonalnego wsparcia w zakresie kontroli wilgoci w wytwarzanych produktach to koniecznie zwróćcie uwagę na ofertę przygotowaną przez https://wagosuszarka.pl/ którzy w ofercie posiadają własnie wagosuszarki, które służą do precyzyjnego i szybkiego wyznaczania wilgotności materiału metodą termograwimetryczną. My korzystamy i jesteśmy zadowoleni, także z poziomu ich obsługi klienta.
Awatar użytkownika
alison14
Posty: 119
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:26

Re: Produkcja żywności

Post autor: alison14 »

W procesie produkcyjnym bardzo ważne są również zestawy hydroforowe, to specjalistyczne systemu które służą do regulowania ciśnienia wody, tej wykorzystywanej często na produkcji. Firma Bartosz https://www.bartosz.com.pl/oferty/uklad ... oforowe/to znany i często wybierany producent tego typu rozwiązań, służą one zarówno w zakładach produkcyjnych jak i np. zakładach komunalnych. Firma korzysta ze sprawdzonych patentów, których podatność na awarie jest zwiększona do minium.
Paćka27

Re: Produkcja żywności

Post autor: Paćka27 »

Hmmm, produkcja żywności to i na pewno zasilacze, które pozwolą na prace potrzebnego sprzętu, a duży wybór takowego zastosowania znajdziesz tu https://www.shemeck.pl/31-sieci-przemyslowe . Zajrzyj i się zastanów, może akurat cos się przyda;)Jak juz rozpoczynać i inwestować to po całości!
zuzuńka

Re: Produkcja żywności

Post autor: zuzuńka »

Jeśli o procesy produkcyjne chodzi to wiele rzeczy trzeba nadzorować, sprawdzać i doglądać. Dlatego moim zdaniem bardzo ważny jest audyt procesów produkcyjnych. Taki tutaj https://tqmsoft.com/pl/uslugi/model-dos ... rganizacji można znaleźć. Wiadomo, że produkcja ciągle powinna się rozwijać i na bieżąco powinno się ją udoskonalać.
nikuś

Re: Produkcja żywności

Post autor: nikuś »

Na pewno tutaj https://hamilton.com.pl/oferta/badania- ... -zywnosci/ warto sobie zerknąć. Macie tam bowiem namiar na laboratorium, które specjalizuje się w badaniach fizykochemicznych żywności i przechowalnicze. Myślę, że warto się tam rozejrzeć. Takie badania w wielu przypadkach są koniecznie.
Awatar użytkownika
bunia91
Posty: 362
Rejestracja: 31 mar 2019, 23:47

Re: Produkcja żywności

Post autor: bunia91 »

nikuś pisze: ↑11 maja 2021, 14:49 Na pewno tutaj https://hamilton.com.pl/oferta/badania- ... -zywnosci/ warto sobie zerknąć. Macie tam bowiem namiar na laboratorium, które specjalizuje się w badaniach fizykochemicznych żywności i przechowalnicze. Myślę, że warto się tam rozejrzeć. Takie badania w wielu przypadkach są koniecznie.
W miejscach takich jak laboratoria, potrzebny jest sprzęt najwyższej jakości, który spełni wszelkie oczekiwania i potrzeby zarazem. Ważne jest aby wszystko było idealnie przygotowane, a wykorzystane propozycje, miały jak największą użyteczność. Polecam zatem skorzystać z propozycji od https://www.uni-export.com.pl/skaningow ... ektronowa/ gdzie trafisz na tego typu sprzęt, który spełni wszelkie oczekiwania.
Mikeś

Re: Produkcja żywności

Post autor: Mikeś »

Natomiast jeżeli będziecie potrzebowali dobrej jakości sprzętu do produkcji żywności to tutaj zdecydowanie polecam zwrócić uwagę na ofertę przygotowaną przez https://eryfood.com/maszyny/kostkownice/ u których będziecie mogli znaleźć szeroki wybór rozwiązań zarówno nowych oraz używanych, jak między innymi kostkownice. Są to profesjonalne maszyny, które wykorzystywane są zarówno w przemyśle masarskim, jak i spożywczym. Urządzenia te służą do rozdrabniania produktów na małe części.
Awatar użytkownika
Aleks22
Posty: 810
Rejestracja: 19 lip 2019, 12:57

Re: Produkcja żywności

Post autor: Aleks22 »

Prowadząc firmę w branży automatyki przemysłowej trzeba nie zapominać, że technologia często się zmienia i stare komponenty, stają się po prostu bezwartościowe. Dlatego polecam śledzić bloga firmy Shemeck, gdzie specjaliście dzielą się swoją wiedzą.
https://www.shemeck.pl/236-napedy.
Jadźka

Re: Produkcja żywności

Post autor: Jadźka »

Jakby kogoś interesowała taka opcja to na https://entra-group.eu/oferta/budowa-nowych-fabryk/ widziałam możliwość jaką jest rozbudowa fabryk. Przy żywności to pewnie się przyda, bo jednak przy takiej branży powierzchni ciągle potrzeba więcej. Pozdrawiam
Hełena123

Re: Produkcja żywności

Post autor: Hełena123 »

W procesie produkcji żywności ważną rolę odgrywa optymalizacja zapasów, gdyż jest to ważny element w oszczędnościach firmy. Coraz więcej firm korzysta z usług doświadczonych specjalistów, którzy przeprowadzają dogłębną analizę np. poprzez technikę LEAN bądź 5S i szukają rozwiązań przynoszących firmie ulepszeń. Szeroką ofertę można sprawdzić na stronie https://entra-group.eu/oferta/model-by- ... ganizacji/
cużka

Re: Produkcja żywności

Post autor: cużka »

też myślę o tym, by zająć się zawodowo produkcją żywności i suplementów diety. już robiłam nawet rozeznanie i szukałam firmy, która ma w ofercie dobre jakościowo surowce chemiczne. trafiłam na wzmiankę o Oqema https://oqema.pl/. Myślę, ze warto zerknąć, działają w branży już wiele lat i cieszą się dobrą opinią wśród klientów.
Awatar użytkownika
bunia91
Posty: 362
Rejestracja: 31 mar 2019, 23:47

Re: Produkcja żywności

Post autor: bunia91 »

Funkcjonowanie zakładu na najwyższym poziomie można osiągnąć poprzez odpowiednie planowanie produkcji. Szukając najlepszych rozwiązań zwiększamy moce przerobowe oraz zyski firmy. Na rynku można spotkać firmy konsultingowe w tej kwestii, a najlepszą ofertę ekspertów można znaleźć na https://entra-group.eu/definicja/planowanie-produkcji/
ODPOWIEDZ